Provincie Che-nan ve střední Číně uvádí na trh svou první nabíjecí stanici pro elektromobily s mobilním úložným zařízením

V kraji Žu-čou (Ruzhou) v Pching-ting-šan (Pingdingshan), městě v provincii Che-nan (Henan) ve střední Číně, byla koncem září uvedena do provozu demonstrační nabíjecí stanice pro elektromobily s mobilním úložištěm. Je to poprvé, co zde provincie vybavila veřejnou nabíjecí stanici pro elektromobily mobilním úložným zařízením.

Stanici, do které investovala společnost State Grid Henan Electric Power Company více než 6,3 milionu jüanů (asi 20 milionů Kč), tvoří jedno 10kV vedení, tři 630kVA transformátory a 15 nabíjecích pilotů, které mohou poskytovat nabíjecí službu pro 30 elektrických vozidel současně. Tato nabíjecí stanice je také vybavena jedním 460kWh akumulátorem, který dokáže nabíjet 10 vozidel po dobu 30 minut.

V posledních letech společnost Henan Electric Power neustále rozšiřuje své služby nabíjení elektromobilů a výměny baterií, aby lépe napomáhala transformaci nízkouhlíkové energie a zelenému rozvoji provincie Che-nan. V současnosti má svá nabíjecí zařízení 107 okresů v provincii a všechny obslužné oblasti podél dálnic v provincii mohou také poskytovat služby nabíjení elektromobilů.

Od začátku letošního roku společnost investovala zhruba 200 milionů jüanů (asi 635 milionů Kč) do budování nabíjecích stanic. Do konce září bylo dokončeno celkem 120 nových dobíjecích stanic podél dálnic. V červenci také zprovoznila jednu nabíjecí stanici pro těžká nákladní vozidla.

V současné době společnost pro rozvodnou síť realizuje projekty rozšíření na 17 městských veřejných nabíjecích stanicích pro elektromobily a staví 5 předváděcích stanic na okresní úrovni, přičemž dokončení a uvedení do provozu je naplánováno na konec listopadu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *