Pekingská iniciativa pro mezinárodní spolupráci v oblasti digitální ekonomiky Hedvábné stezky byla zahájena během tematického fóra BRF2023

Pekingská Iniciativa pro mezinárodní digitální ekonomiku a spolupráci na Hedvábné stezce byla zahájena ve středu na Fóru o digitální ekonomice třetího Fóra Hedvábné stezky pro mezinárodní spolupráci.

Digitální ekonomika je stále důležitější hnací silou globálního hospodářského růstu a hraje významnou roli při urychlování hospodářské obnovy, zvyšování produktivity průmyslových odvětví, kultivaci nových trhů a průmyslových odvětví a dosahování udržitelného růstu podporujícího začlenění.

Úkolem je rozšířit spolupráci v digitální ekonomice a uvolnit obrovský potenciál digitální ekonomiky při provádění Agendy OSN 2030 pro udržitelný rozvoj na dobrovolném a nezávazném základě. Pekingskou iniciativu navrhly Čína, Argentina, Kambodža, Komory, Kuba, Etiopie, Gambie, Keňa, Laos, Malajsie, Myanmar, Palestina, Svatý Tomáš a Princův ostrov a Thajsko.

Pekingská iniciativa, která obsahuje 20 položek, navrhuje podpořit modernizaci zemědělství, podpořit digitální transformaci průmyslu, zlepšit digitalizaci veřejných služeb, koordinovat digitální transformaci a zelenou transformaci a podpořit digitální inovace a podnikání.

Pokud jde o digitální transformaci průmyslu, Iniciativa navrhuje prohloubit integrovaný rozvoj digitální technologie a výroby a rozvinout digitální, síťově propojený a inteligentní výrobní průmysl.

V otázce zlepšení digitalizace veřejných služeb navrhuje Iniciativa podporovat digitální státní správu, zvýšit kapacitu služeb a usnadnit státní služby.

Iniciativa také zdůrazňuje koordinaci digitální transformace a zelené transformace, navrhuje pokročit v koordinované a vzájemně posílené digitalizaci a zeleném rozvoji a dosáhnout synchronizovaného zeleného rozvoje s digitalizací.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *