Ohnivý hotpot z Čchung-čchingu zapaluje nové body růstu

Zhou Pengcheng, zakladatel reklamní agentury, si pravděpodobně nikdy nepomyslel, že jednou bude propagovat svůj byznys na hotpotovém festivalu.

Jeho stánek s plakáty s hotpoty, nápisy obchodů a dekoracemi upoutal pozornost mnoha účastníků 15. Čínského festivalu kultury jídla, který právě probíhá v Čchung-čchingu (Chongqing), městě známém svými hotpoty.

Bublající směs koření v rozžhavené horké nádobě, tedy hotpotu, charakteristická svou červenou olejovou základnou, spouští ohnivý, opojný útok na chuťové pohárky, zachycující nejen nedočkavost místních obyvatel, ale také gurmánů po celé zemi, dokonce i v zámoří.

„Byznys s hotpoty letos raketově vzrostl, zejména v oblastech mimo Čchung-čching. Tyto restaurace přikládají důležitost chuti i s tím spojené kultuře, což nám dává spoustu prostoru pro návrh interiéru,“ řekl Zhou.

Společnost Zhou začala letos pronikat do obchodního sektoru hotpot a byla ohromena svým rychlým růstem, řekl.

„Najali jsme návrháře filmových plakátů a některé absolventy oboru kaligrafie, aby vytvořili návrhy, které jsou ve stylu retro a obsahují kulturní prvky Čchung-čchingu,“ řekl Zhou, který letos očekává více než desetinásobný nárůst objemu prodeje společnosti.

Čchung-čching hotpot, kdysi jen oblíbená místní příchuť, nyní najdete téměř v každém koutě města a otevřel nové obchodní příležitosti pro mnoho dalších průmyslových odvětví.

Na výstavě nádobí na festivalu Wei Jichen, zástupce generálního ředitele Chongqing Jinhao Meinai Products Co., Ltd., řekl, že polovina nádobí, které společnost vyrábí, je určena pro hotpot restaurace.

Společnost také použila slámu a škrob jako suroviny k výrobě ekologického nádobí, které vyhovuje rostoucímu trendu ekologického bydlení mezi mladými spotřebiteli.

„Nyní tyto zelené produkty tvoří asi 30 procent naší celkové produkce. Loni naše tržby přesáhly 200 milionů jüanů (asi 632 miliony Kč) a letos se očekává, že dosáhnou 300 milionů jüanů (asi 947 milionů Kč),“ řekl Wei a poznamenal, že jejich výrobky se vyvážejí i do Singapuru, Malajsie a mnoha dalších zemí.

Hotpot se stal v Čchung-čchingu symbolem a hnací silou rozvoje místní ekonomiky. Údaje od Chongqing Hotpot Association ukazují, že samotný Čchung-čching je domovem více než 32 000 hotpot restaurací a více než 16 000 podniků souvisejících s hotpoty, které dohromady dávají roční příjmy 60 miliard jüanů (asi 190 miliard Kč). Město každoročně vyváží asi 900 tun zboží spojeného s hotpoty.

Chuť Čchung-čchingu si také podmaňuje rostoucí počet zámořských gurmánů. Celosvětově existuje téměř 200 000 Čchung-čching hotpot restaurací ve více než 20 zemích, poznamenala asociace.

Podle poradenské firmy chenzhidata, která se specializuje na analýzu dat pro catering a nové maloobchodní sektory, se očekává, že rozsah čínského hotpotového podnikání v roce 2023 dosáhne 500 miliard jüanů (asi 1,58 bilionu Kč), což představuje 10 procent celého sektoru stravování v zemi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *