Odborníci sdílejí názory na vyhlídky spolupráce v digitální ekonomice na Fóru na vysoké úrovni BRF2023

Na Fóru na vysoké úrovni o digitální ekonomice třetího Fóra pro mezinárodní spolupráci na Hedvábné stezce (BRF), které se konalo ve středu, pět odborníků z domova i ze zahraničí diskutovalo o perspektivách mezinárodní spolupráce v digitální ekonomice.

Během akce byla navržena Pekingská iniciativa pro mezinárodní spolupráci v oblasti digitální ekonomiky na Hedvábné stezce. Názory na iniciativu si během diskuse vyměnili i odborníci.

Digitální ekonomika je průsečíkem mnoha oborů a k porozumění ekonomii jsou zapotřebí talenty a také špičkové technologie, jako jsou velká data, blockchain a umělá inteligence, řekla Nancy Ip, prezidentka Hongkongské univerzity vědy a technologie.

Pekingská iniciativa pro mezinárodní spolupráci v oblasti digitální ekonomiky na Hedvábné stezce si klade za cíl rozšířit spolupráci a vybudovat zájmové společenství s cílem lépe podporovat digitální transformaci mezi zeměmi, podporovat obchodní spolupráci a zužovat digitální propast, uvedla Mayra Arevich, ministryně komunikací Kuby.

Další podpora spolupráce v oblasti digitální ekonomiky a posilování digitální bezpečnosti jsou oblasti, na které bychom se měli v budoucnu zaměřit, řekl Kairat Sarybay, generální tajemník Konference o opatřeních pro interakci a budování důvěry v Asii (CICA).

Iniciativa Hedvábné stezky (BRI) předložila velkou vizi podpory globální konektivity a urychlení ekonomického rozvoje, která hluboce rezonuje s principy a cíli CICA, řekl.

Od zahájení BRI před 10 lety se spolupráce v jejím rámci rozšířila za hranice Číny a stala se mezinárodním úsilím, které dosáhlo pozoruhodných historických úspěchů. Společnost China Energy Engineering Group Co., Ltd. (Energy China), jako poskytovatel komplexních řešení pro energetiku a dodavatel investic do infrastruktury, neustále usiluje o posílení digitální spolupráce v oblasti energetiky a infrastruktury se zeměmi účastnícími se BRI, řekl Song Hailiang, předseda představenstva a výkonný ředitel Energy China.

Společnost China Communications Construction Company Limited (CCCC) bude aktivně podporovat hlubokou integraci tradiční infrastruktury, jako jsou dálnice, přístavy, železnice, městské koleje atd., s informační technologií nové generace v zemích účastnících se BRI a bude provádět výstavbu inteligentních dálnic, chytré přístavy a chytrá města, řekl Wang Tongzhou, předseda CCCC.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *