Od poloviny listopadu bude pro zahraniční investory snazší vlastnit akcie v čínských firmách spravujících finanční aktiva

Čínská národní správa finanční regulace (NAFR) vydala dne 17. října nová pravidla pro administrativní schvalovací záležitosti týkající se nebankovních finančních institucí, aby dále rozšířila finanční otevírání, oznámila společnost Xinhua Finance.

NAFR uvedl, že nová pravidla, která obsahují sedm kapitol a 204 článků, vstoupí v platnost od 10. listopadu 2023.

Čínský finanční regulátor dále uvolnil v pravidlech požadavky na přístup zámořských institucí k vlastnictví akcií ve společnostech spravujících finanční aktiva v Číně.

Od 10. listopadu tohoto roku budou zahraniční nefinanční instituce moci být kapitálovými přispěvateli pro společnosti spravující finanční aktiva doma a požadavky na celková aktiva zahraničních finančních institucí jako kapitálových přispěvatelů společností spravujících finanční aktiva v Číně jsou současně zrušeny.

Kromě toho NAFR zjednodušila administrativní schvalovací procedury pro vydávání některých dluhopisů.

Například se ruší schvalovací postupy pro vydávání nekapitálových dluhopisů nebankovními institucemi a u dluhopisů zvyšujících kapitál se na jejich registraci a vydávání vztahuje mechanismus evidence.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *