Mezinárodní spolupráce v TCM nabírá v rámci BRI na síle

Mezinárodní spolupráce tradiční čínské medicíny (TCM) v rámci Iniciativy Hedvábné stezky (BRI) neustále roste. Podle oficiálních údajů bylo TCM představeno ve 196 zemích a regionech a stalo se nezbytnou součástí mezinárodní spolupráce Číny.

Během posledního desetiletí Čína založila v zemích podél Hedvábné stezky 30 zámořských center TCM a vyškolila v těchto zemích více než 1000 profesionálů TCM. Léčbu TCM používá více než jedna třetina celosvětové populace.

Yu Yanhong, ředitel Národní správy tradiční čínské medicíny, zdůraznil, že TCM sehrála zásadní roli ve vývoji Hedvábné stezky zdraví.

Moin Ul Haque, velvyslanec Pákistánu v Číně, uvedl, že prodej produktů TCM v Pákistánu se v průběhu let znásobil. Spolupráce v TCM není pouze o lékařské technologii, zahrnuje také kulturní a mezilidskou výměnu a vzájemné porozumění, dodal Haque.

Čínské podniky TCM také aktivně zkoumají zámořské trhy v zemích Hedvábné stezky.

Lin Zhihui, předseda představenstva Zhangzhou Pien Tze Huang Pharmaceutical Co., Ltd., prozradil, že společnost aktivně rozšířila své zahraniční operace a podporuje šíření kultury TCM, čímž pokročila v internacionalizaci značky a zvýšila přítomnost jejích produktů v zámoří. V roce 2022 dosáhl Pien Tze Huang své zahraniční příjmy více než 400 milionů jüanů (asi 1,27 miliardy Kč).

Podle Xu Li, předsedy China Natural Resources Industrial Group Co., Ltd., aby mohla společnost inovovat TCM, shromáždila potřeby zemí Hedvábné stezky a přijala moderní biotechnologické metody.

Sun Changsheng, předseda Zhejiang BioAsia Pharmaceutical Company, Ltd., řekl, že společnost transformovala léčivé materiály prostřednictvím biologické fermentace v pevné fázi, aby odstranila původní formu hmyzu a zároveň dosáhla standardizace. „Naše produkty jsou nyní na evropském trhu vítány,“ dodal Sun.

Farmaceutický gigant Peking Tong Ren Tang Chinese Medicine Co., Ltd. založil více než 160 servisních míst TCM ve 28 zemích a regionech. Podle Wang Pinggui, předsedy společnosti, plánuje zvýšit své zahraniční investice založením nemocnic TCM, řetězových klinik a zdravotnických institucí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *