Keňská kulturní výměna s Čínou v rámci BRI prosperuje

Keňa posílila bilaterální spolupráci s Čínou v oblasti umění, kultury a sportu, čímž demonstrovala závazek vůči Čínou navržené Iniciativě Hedvábné stezky (BRI), řekl agentuře Xinhua v nedávném rozhovoru vysoký keňský představitel.

Ababu Namwamba, tajemník kabinetu pro záležitosti mládeže, sportu a umění, hovořil o své nedávné cestě do Číny, která podle něj znovu potvrdila odhodlání těchto dvou dlouholetých přátel k silné mezilidské výměně.

Čína a Keňa podepsaly v srpnu memorandum o porozumění při rozvoji filmového průmyslu, které představuje významný milník v kulturní diplomacii mezi oběma zeměmi.

„Nyní máme formální dohodu o filmové spolupráci mezi vládou Keni a vládou Číny,“ řekl Namwamba.

Řekl, že jeho nedávná návštěva Číny byla vyvolána potřebou implementovat memorandum o porozumění, které se zaměřuje na výměnné programy mezi keňským a čínským filmovým průmyslem, stejně jako na koprodukční ujednání mezi umělci z obou stran.

Během své cesty do Číny se Namwamba také zúčastnil Transhimálajského fóra pro mezinárodní spolupráci, které poskytlo platformu pro posílení sportovní a kulturní výměny.

„Spolupráce mezi Čínou a Keňou je velmi robustní a produktivní. Viděli jsme, k čemu tato spolupráce přispěla z hlediska rozvoje infrastruktury,“ poznamenal Namwamba.

Jako příklady úspěšné bilaterální spolupráce uvedl významné projekty včetně výstavby mezinárodního sportovního stadionu ve čtvrti Kasarani v Nairobi, železnice Mombasa-Nairobi Standard Gauge Railway a Nairobi Expressway.

Kromě toho Namwamba zdůraznil, že keňská mládež může využít pokrok Číny v digitálním prostoru, zejména v oblasti umělé inteligence, k podpoře ekonomického růstu a soběstačnosti.

Namwamba poznamenal, že Čína nabízí Keni a dalším africkým zemím cenné lekce o inkluzivním růstu, a řekl: „Rozhodně existují příležitosti k rozšíření oblastí komunikace ve sportu, v kreativním průmyslu, v hudbě, ve filmu, v divadle a mnoha dalších oblastech, kde může spojit naše mladé lidi.“


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *