Kambodža touží pozvat další čínské turisty

Vysoký kambodžský úředník v pondělí vyzval k většímu počtu čínských turistů s tím, že jejich přítomnost významně přispěla k hospodářskému a turistickému růstu království a snížení chudoby.

Státní tajemník a mluvčí ministerstva cestovního ruchu Top Sopheak uvedl, že Kambodžu letos od ledna do srpna navštívilo 364 844 čínských návštěvníků, což představuje meziroční nárůst o 611 procent.

Toto číslo podle něj představuje 10,4 procenta z 3,5 milionu mezinárodních turistů přijíždějících do země během prvních osmi měsíců letošního roku.

„Chceme více čínských turistů, protože významně přispívají k našemu ekonomickému a turistickému rozvoji a také ke snížení chudoby,“ řekl agentuře Xinhua a předpověděl, že země letos přijme nejméně 600 000 čínských turistů.

Sopheak řekl, že pevně věří, že úzké vazby a zvyšující se přímé lety mezi oběma zeměmi povzbudí více čínských turistů, aby v příštích letech trávili dovolenou v Kambodži.

„Chci vyslat zprávu všem čínským občanům, aby přišli a navštívili Kambodžu, bezpečnou turistickou destinaci,“ řekl.

Turisté si mohou užít kulturní a ekologickou turistiku, jako je Královský palác a Národní muzeum v Phnom Penhu, Archeologický park Angkor v severozápadní provincii Siem Reap, Chrámovou zónu Sambor Prei Kuk v centrální provincii Kampong Thom, archeologické naleziště Koh Ker v severozápadní provincii Preah Vihear a také krásnou zátoku na jihozápadě Sihanoukville.

„Čínští turisté jsou vřele vítáni v těchto klíčových turistických destinacích, stejně jako v dalších atrakcích po celé Kambodži, protože vláda vždy upřednostňovala bezpečnost a ochranu pro všechny turisty,“ řekl.

Čína byla největším zdrojem mezinárodních turistů do Kambodže v době před pandemií covid-19, řekl Sopheak a dodal, že království v roce 2019 přijalo 2,36 milionu čínských turistů, což představuje 35,7 procenta celkových mezinárodních turistických příjezdů a vygenerovalo asi 1,8 miliardy dolarů příjmů.

Řekl, že strategie „China Ready“, která byla poprvé spuštěna v roce 2016, byla po zrušení omezení znovu představena příslušným úřadům a podnikům souvisejícím s cestovním ruchem.

Strategie uváděla kroky, které mají podniknout úřady v oblasti cestovního ruchu, aby usnadnily návštěvy čínským turistům, jako je poskytování čínských dokumentů pro vyřizování víz, podpora místního používání čínského jüanu a jazyka a zajištění toho, aby stravovací a ubytovací zařízení vyhovovala čínskému vkusu.

Cestovní ruch je jedním ze čtyř pilířů podporujících kambodžskou ekonomiku. Země v roce 2019 přilákala až 6,61 milionu zahraničních turistů, kteří přinesli hrubé příjmy 4,92 miliardy dolarů, uvádí ministerstvo cestovního ruchu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *