Iniciativa Hedvábné stezky (BRI) mění krajinu a zlepšuje život

Generální tajemník OSN Antonio Guterres ve středu řekl, že projekty v rámci Iniciativy Hedvábné stezky (BRI) mění krajinu a pomáhají zlepšit živobytí po celém světě.

„Rozsah a počet projektů a investic uskutečněných Iniciativou Hedvábné stezky může doslova změnit krajinu – ekonomiku, energetické systémy, dopravu, budovy a celá průmyslová odvětví,“ řekl Guterres na fóru o zeleném rozvoji v rámci třetího Fóra Iniciativy Hedvábné stezky pro mezinárodní spolupráci.

„Uznávám snahy o trvalé zlepšení udržitelnosti investic do Hedvábné stezky,“ dodal.

Guterres řekl, že koncept Zelené Hedvábné stezky v rámci BRI poskytuje důležitou příležitost k urychlení udržitelného a klimaticky odolného rozvoje k ochraně životů a živobytí.

„Agentury OSN po celém světě jsou připraveny podpořit návrh a realizaci těchto projektů pod záštitou Hedvábné stezky,“ řekl.

Šéf OSN řekl, že Zelená Hedvábná stezka může být kritickou součástí tohoto procesu k urychlení spravedlivého energetického přechodu. Je to „důležitý nástroj, který nám všem může pomoci vytáhnout nás ze slepých uliček minulosti a nasměrovat nás na novou cestu, která přináší prospěch lidem i planetě“.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *