Čínsko-pákistánský ekonomický koridor (CPEC) je cestou k hospodářskému růstu Pákistánu, který je založen na ideálech míru, rozvoje a oboustranně výhodné spolupráce, uvedl v úterý pákistánský dočasný ministr pro informace a vysílání.
Murtaza Solangi na akci „CPEC a můj život“, která se zde konala, řekl, že CPEC byl spuštěn jako projekt, který mění hru v Pákistánu a změnil životy milionů lidí v zemi.
„Zlepšení geografických vazeb prostřednictvím zlepšených systémů silniční, železniční a letecké dopravy zvýší častý mezilidský kontakt,“ dodal.
Pákistánský lid nesmírně těží z různých projektů CPEC včetně energetických a infrastrukturních projektů, řekl ministr.
„Jak CPEC vstupuje do nové fáze, Pákistán se dychtivě těší na stále více bilaterální spolupráce v těžbě, zemědělství, IT a dalších sektorech,“ řekl a dodal, že CPEC bude nejen pro Pákistán přínosem, ale bude mít také pozitivní dopad na celý region.
Čínský velvyslanec v Pákistánu Jiang Zaidong na akci řekl, že po 10 letech výstavby se CPEC stal živou interpretací přátelství mezi Čínou a Pákistánem za každého počasí a přispěl k budování užší čínsko-pákistánské komunity se společnou budoucností.
„Ještě více potěšující je, že důsledky výstavby CPEC přinášejí místním lidem viditelné a hmatatelné výhody,“ dodal.
Když mluvil o spolupráci v oblasti infrastruktury v rámci CPEC, zmínil části koridoru Gwadar Port a Karakoram Highway, které přispěly ke zlepšení propojovací sítě.