Čínsko-americká finanční pracovní skupina má své první jednání

Čínsko-americká finanční pracovní skupina uspořádala ve středu své první setkání prostřednictvím videospojení, uvedla v pátek čínská centrální banka.

Obě strany komunikovaly profesionálně, pragmaticky, otevřeně a konstruktivně o měnové a finanční stabilitě, finanční regulaci, udržitelném financování, boji proti praní špinavých peněz a financování terorismu, globální finanční správě a dalších klíčových otázkách společného zájmu, uvádí prohlášení Čínské lidové banky (PBOC).

Obě strany se dohodly na zachování komunikace, uvedla centrální banka.

Setkání navázalo na důležité společné dohody dosažené mezi prezidenty obou zemí na jejich setkání na Bali a na konsenzus, kterého dosáhl He Lifeng, čínský vicepremiér a čínský vedoucí představitel pro čínsko-americké ekonomické a obchodní záležitosti, s americkou ministryní financí Janet Yellenovou.

Vysocí úředníci z PBOC a amerického ministerstva financí spolupředsedali středeční schůzi za účasti čínských představitelů Národní finanční regulační správy a Čínské regulační komise pro cenné papíry a také úředníci z Federálního rezervního systému USA a Komise pro cenné papíry a burzy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *