Čínské železniční a námořní intermodální vlaky uskutečnily od svého spuštění 30 000 jízd

Čínské železniční a námořní intermodální vlaky provedly přes 30 000 jízd Novým mezinárodním pozemním a námořním obchodním koridorem od jeho spuštění v roce 2017, uvedly v neděli místní úřady v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang).

V neděli vyjel ze stanice železničního kontejnerového centra Čchin-čou (Qinzhou) v Kuang-si železniční-námořní intermodální vlak přepravující 110 kontejnerů se zbožím. Směřuje do města Čchung-čching (Chongqing) na jihozápadě Číny a představuje třicetitisící cestu.

Nový mezinárodní pozemní a námořní obchodní koridor, který byl zahájen v roce 2017, je obchodní a logistická trasa, kterou společně vybudovaly regiony na úrovni provincií v západní Číně a členové ASEAN. Od uvedení na trh zaznamenaly její železniční a námořní intermodální vlaky neustále rostoucí počet cest a rostoucí roční objem nákladu.

Na čínský trh se koridorem dostává stále více zemědělských produktů z ASEAN a dalších zemí, jako je kambodžská rýže, thajské kokosové ořechy a brazilské mražené hovězí. Mezitím jsou čínské nové energetické produkty, nové materiály a mechanické a elektrické produkty zasílány do zahraničí prostřednictvím takové intermodální železniční a námořní dopravy, řekl Li Hongfeng z Guangxi Beibu Gulf International Transport Development Co., Ltd.

V současné době koridor poskytuje služby pokrývající 138 stanic v 69 městech 18 regionů na úrovni provincií po celé Číně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *