Čínská společnost BYD zahajuje v Maďarsku prodej nových energetických vozidel

Čínský výrobce elektrických vozidel BYD udělal skok ve své globální expanzi, když v úterý zahájil prodej svých nových energetických vozidel v Maďarsku.

Případní kupci si mohou elektrická vozidla BYD objednávat u dvou vybraných prodejců v Budapešti, oznámila společnost na tiskové akci. Tento krok představuje pro BYD významný milník, protože rozšiřuje svou zákaznickou základnu do Maďarska, první země v regionu střední a východní Evropy.

Přítomnost společnosti BYD v Maďarsku sahá do roku 2005 a zahrnuje různé podniky včetně továrny na autobusy založené v roce 2017. Uvedení osobních automobilů do Maďarska dokazuje její odhodlání nabízet nejnovější technologie a produkty na trhu střední a východní Evropy, řekla Yingying Peng, ředitelka marketingu a public relations ve společnosti BYD Europe.

„Maďarsko pro nás není nový trh, ale jsme velmi rádi, že naše osobní vozy mohou vstoupit do Maďarska. Je to pro nás velmi důležitý a strategický trh. Doufáme, že Maďarsko využijeme jako základnu pro pokrytí celé střední a východní Evropy, uvedla.

Od vstupu na evropský trh osobních automobilů v roce 2022 představil BYD svá vozidla v 18 evropských zemích. Maďarský trh budou zdobit tři odlišné modely: BYD SEAL, BYD ATTO 3 a BYD DOLPHIN.

„Evropští výrobci automobilů musejí brát BYD velmi, velmi vážně, neumím si představit jiný vůz, který nabízí tolik co do dojezdu, výkonu a kvality za tak atraktivní cenu,“ řekl Zsolt Csikos, renomovaný maďarský automobilový novinář a člen poroty Car of the Year jury, uvedla agentura Xinhua.

Aby byl pro majitele zajištěn maximální prožitek, BYD poskytuje komplexní balíček záruky a silniční asistence. Společnost si stojí za svými vozidly se zárukou na šest let nebo 150 000 km, přičemž na baterii se vztahuje záruka na osm let nebo 200 000 km. Kromě toho mohou kupující využívat 24hodinovou silniční asistenci.

BYD si klade za cíl do dvou let vytvořit síť dalších prodejců, aby v Maďarsku uspokojil rostoucí poptávku.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *