Čína dále optimalizuje schéma Cross-boundary Wealth Management Connect v GBA

Čínské národní finanční regulátory a místní finanční regulátory ve zvláštních administrativních oblastech Hongkongu a Macaa se rozhodly dále optimalizovat pilotní program Cross-boundary Wealth Management Connect v oblasti Guangdong-Hong Kong-Macao Greater Bay Area (GBA), uvedla agentura Xinhua Finance.

Regulátoři včetně Čínské centrální banky, Národní správy finanční regulace, Čínské regulační komise pro cenné papíry, Státní správy deviz, Hongkongského měnového úřadu, Komise pro cenné papíry a měnového úřadu Macaa podnikli kroky k podpoře finanční spolupráce a integrovaný hospodářský rozvoj mezi oblastí Kuang-tung (Guangdong) a dvěma zvláštními správními regiony.

Cross-boundary Wealth Management Connect v GBA je pilotní schéma spuštěné 10. září 2021 a obsahuje jižní a severní spojení. Umožňuje obyvatelům Kuang-tungu nakupovat kvalifikované investiční produkty prodávané bankami v Hongkongu a Macau a obyvatelům Hongkongu a Macaa nakupovat kvalifikované investiční produkty nabízené bankami v devíti městech GBA v Kuang-tungu.

Finanční regulátoři nastínili pět klíčových aspektů a zavázali se, že optimalizují požadavky na prahové hodnoty pro investory, aby podpořili více obyvatel v GBA, aby se zúčastnili pilotního programu, a rozšíří škálu institucionálních účastníků přidáním způsobilých společností s cennými papíry mezi kvalifikované účastníky pro schéma, aby poskytovali individuálním klientům s investičními produkty a souvisejícími službami v rámci jižního i severního spojení.

Pro lepší uspokojení diverzifikované investiční poptávky rezidentů v GBA hodlají rozšířit škálu kvalifikovaných investičních produktů a vhodně zlepšit kvóty osobních investic.

A co víc, propagační a prodejní opatření budou vylepšena tak, aby vedla finanční instituce k poskytování kvalitních finančních služeb pro obyvatele GBA.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *