Chuaj-an, kreativní město gastronomie UNESCO, zkoumá inovativní vývoj potravinářského průmyslu

Ve východní Číně ve městě Chuaj-an (Huai’an) odstartoval ve čtvrtek přední potravinářský veletrh v severní deltě řeky Jang-c‘-ťiang, na kterém se shromáždili odborníci z domova i ze zahraničí, aby se podělili o poznatky o oživení potravinářského průmyslu a lepším přínosu pro lidi.

12. října začal 6. China (Huai’an) International Food Expo and Golden Autumn Economic and Trade Fair a podmanil si město, které je hlavním zdrojem oceňované kuchyně Huaiyang, jedné ze čtyř hlavních tradičních kuchyní v Číně, a potrvá do 14. října.

Před touto výstavou se v Chuaj-anu konala další konference o inovativním rozvoji světového gastronomického hlavního města, na které se diskutovalo o opatřeních k lepšímu vybudování kreativního města gastronomie.

Chuaj-an, stěžejní místo rozvoje kuchyně Huaiyang, přikládá velký význam podpoře průmyslu kuchyně Huaiyang tím, že sdílí se světem dobově uznávanou gastronomickou kulturu kuchyně Huaiyang Díky tomu se město stalo známějším okolnímu světu.

V roce 2021 se stalo Chuaj-an po Čcheng-tu (Chengdu), Šun-te (Shunde), Ma-cchao (Macao) a Jang-čou (Yangzhou) pátým „městem gastronomie“ UNESCO v Číně.

Wang Xianghong, náměstkyně starosty města, řekla, že kuchyně Huaiyang se jako poutavý charakteristický znak města Chuaj-an hluboce integrovala do ekonomického a sociálního rozvoje města a kromě propagace místní kuchyně věnuje v současnosti město velkou pozornost své roli jedné ze světových gastronomických metropolí při podpoře místního potravinářského průmyslu pro rozvoj vyšší kvality.

Vyjádřila tak naději, že si účastníci konference vymění názory a postřehy o dědictví a aplikaci kultury kuchyně Huaiyang a rozšíří související spolupráci.

Lahodné jídlo je vždy důležité pro užší globální kulturní výměnu. Food expo poskytuje ideální platformu pro aktivní propojování měst ve světě a pomáhá obohatit rozmanitost a udržitelnost města, uvedl odborník z UNESCO Creative Cities Network.

Během konference byly vydány certifikáty světového gastronomického kapitálu speciálním městským potravinářským poradcům a zástupcům z čínských měst Sia-men (Xiamen), Čcheng-tu (Chengdu), Wu-chan (Wuhan), Čching-tao (Qingdao), Su-čou (Suzhou) a Čchao-čou (Chaozhou) a thajského Phuketu, kteří se podělili o zkušenosti s kreativním jídlem a dalšími souvisejícími tématy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *