Východočínské město Sü-čou pořádá fórum na podporu kultury Han po celém světě

V neděli ve městě Sü-čou (Xuzhou) ve východočínské provincii Ťiang-su (Jiangsu) právě skončilo třídenní fórum na téma „kultura Han a čínská civilizace“.

Součástí Druhého fóra kultury Han bylo hlavní fórum, čtyři dílčí fóra a kulatý stůl zaměřený na podporu rozvoje kulturní turistiky v ekonomické zóně Chuaj-chaj (Huaihai), regionu zahrnujícím desítky prefektur a měst v provinciích Ťiang-su, Šan-tung (Shandong), Che-nan (Henan) a v Anhui.

Fóra se zúčastnilo více než 150 odborníků včetně výzkumníků kulturní teorie, vědců z výzkumných institucí a univerzit a talentů v oblasti kulturní turistiky z celé země.

Diskutovali o duchovní konotaci, kulturní podstatě a hodnotě doby kultury Han a předložili mnoho nových nápadů, nových strategií a nových cest kolem podpory dědictví, propagace, transformace a využití kultury Han.

Je třeba poznamenat, že dynastie Han je rozdělena do dvou hlavních období, a to západní Han (202 př. n. l. – 25 n. l.) a východní Han (25–220 n. l).

Sü-čou (Xuzhou) je jedním z rodišť a shromaždišť kultury Han. Zachovalo se tu 544 kulturních památek Han a 12 137 movitých kulturních památek dynastie Han. Místní hanské hrobky, hanské portrétní kameny a hanští terakotoví válečníci a koně jsou proslulí po celém světě.

Důležitou součástí fóra byl zahajovací ceremoniál festivalu kultury Han, který se konal 22. září večer. Od tohoto dne do poloviny listopadu se uskuteční více než 50 kulturních a turistických aktivit, které občanům a turistům představí kulturu Han.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *