Více než 90 zástupců zemí potvrzuje účast na 3. Fóru pro mezinárodní spolupráci na Hedvábné stezce

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí ve čtvrtek oznámila, že zatím svou účast na třetím říjnovém Fóru pro mezinárodní spolupráci na Hedvábné stezce potvrdili zástupci z více než 90 zemí.

Sedmého září si připomínáme 10. výročí Ekonomického pásu Hedvábné stezky (součást Iniciativy Hedvábné stezky), řekla Mao Ning a poznamenala, že pořádání třetího Fóra o Hedvábné stezce pro mezinárodní spolupráci v říjnu bude největší událostí k připomenutí 10. výročí iniciativy Hedvábné stezky.

Fórum bude také sloužit jako důležitá platforma pro všechny strany k diskusi o vysoce kvalitní spolupráci na Hedvábné stezce, řekla.

„Zatím svou účast potvrdili zástupci z více než 90 zemí. Jsou mezi nimi lídři, ministři a další oficiální představitelé partnerských zemí na Hedvábné stezce, ale i lidé z různých oblastí včetně podnikatelské sféry, think-tanků, občanské společnosti, kteří aktivně podporují a podílejí se na spolupráci na Hedvábné stezce,“ uvedla mluvčí.

Svou účast potvrdili i šéfové a zástupci mnoha mezinárodních organizací. Předpokládá se, že svou účast v nejbližších dnech potvrdí více partnerů, uvedla.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *