Týden čínského filmu se konal na podporu kulturní výměny v izraelském Tel Avivu

Týden čínského filmu 2023 v Izraeli s denně promítanými čínskými filmy skončil ve středu v Tel Avivu.

Čínské filmy, které se od neděle promítaly v China Cultural Center v Tel Avivu, zahrnovaly filmy Hudebník, Mr. Žádný problém, Sbohem chudobě, Strážce ostrova, Vnuk z Ameriky a Opravdová láska představující čínskou historii nebo společnost z různých dimenzí a reflektující bohatý duchovní svět Číňanů, říká Shi Yuewen, ředitel centra.

Liu Song, chargé d’affaires na čínské ambasádě, v projevu na zahajovacím ceremoniálu vyjádřil naději, že akce posílí porozumění izraelského lidu rozvojovým úspěchům Číny, čínské společnosti a kultuře, posílí přátelství mezi těmito dvěma národy a podpoří kulturní výměnu a spolupráci.

„Dnes se scházíme, abychom oslavili fantastický svět čínských filmů s jeho slavnou historií, která se dotkla srdcí diváků po celém světě. Filmy jsou obrovským zdrojem inspirace a osvětlují krásu a složitost lidského života,“ řekla Nurit Tinari, vedoucí Úřadu kulturní diplomacie izraelského ministerstva zahraničních věcí.

„Jako dva národy bohaté na historii a inovace máme jedinečnou příležitost spolupracovat na projektech, které diváky nejen zaujmou, ale také jim nabídnou okno do našich jedinečných kultur,“ dodala a vyjádřila naději, že budoucí spolupráce obou zemí v audiovizi bude vzkvétat.

Sasha Gremburg, 66letý Izraelec z města Ashdod na jihu země, řekl agentuře Xinhua, že má hlubokou náklonnost k čínské kultuře a úvodní film Hudebník ho hluboce zasáhl.

„Toto mistrovské dílo vyprávějící skutečný životní příběh velkého čínského skladatele Xian Xinghai je opravdu působivé! Dokazuje, že válka může zničit země a místa, ale ne lidové vlastenectví. Kromě toho tento film ukazuje, že hudba je univerzální jazyk, který přináší solidaritu v těžkých podmínkách,“ řekl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *