Tradiční čínská medicína – vědecký systém, který má kořeny fungující již tisíce let

Tradiční čínská medicína (TCM) je komplexní systém založený na kulturní filozofii a léčení, který zahrnuje metody a léčbu. TCM je stále známá v Číně a na celém světě jako alternativní nebo vědecký nástroj. Zde jsou některé závěrečné zprávy TCM:

Filozofie a základní principy

TCM vychází z taoistické a jin-jangové filozofie a teorie pěti elementů (dřevo, oheň, země, kov, voda).

Základním cílem TCM je udržení harmonie a rovnováhy v těle, mimo živý organismus.

Diagnostika

Diagnóza v TCM se provádí na základě prezentace pacienta, palpace pulzů, skóre jazyka a otázek týkajících se zdravotního stavu.

Pulzy jsou v TCM analyzovány pro mnoho různých aplikací a na jejich základě se používají aplikace TCM s informacemi o stavu zařízení.

Léčba

TCM využívá různé léčebné metody včetně bylinářství, akupunktury, masáží, hospodaření s energií (qi) a úpravy životního stylu a stravy.

Byliny a zařízení se často používají ve formě bylinných hybridů, které jsou k dispozici pro individuální potřeby zákazníků.

Akupunktura je technika, která zahrnuje vpichování jehel do konkrétních bodů na těle, aby se obnovila energetická rovnováha.

Holistické zdůvodnění

TCM je distribuována jako celek fyzické i duchovní entity.

Léčba v TCM je rozdělena podle individuálních potřeb každého člověka.

Vývoj a celosvětová popularita

Tradiční čínská medicína má stále větší vliv na medicínu a zdraví po celém světě. V mnoha zemích jsou terapie a rozhodování TCM vyučovány v místním lékařském systému.

TCM se často používá jako konvenční technologie použitelná pro různé stavy včetně bolesti, neplodnosti a mnoha dalších.

Stojí za to vědět, že TCM je v Číně rozšířená a uznávaná, některá její použití jsou vždy v souladu s vědeckými standardy důkazů a mohou vyvolat kontroverzi v lékařské komunitě. TCM je cenná pro mnoho lidí na celém světě a je fascinujícím prvkem čínské kultury a historie.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *