Společnosti Air China a Rolls-Royce zahajují výstavbu společného podniku MRO v Pekingu

Air China a britský strojírenský gigant Rolls-Royce ve čtvrtek zahájily svůj společný podnik na zařízení pro údržbu, opravy a generální opravy leteckých motorů (MRO) v Pekingu.

Nový společný podnik, Beijing Aero Engine Services Company Limited (BAESL), bude poskytovat služby MRO na leteckých motorech Rolls-Royce Trent 700, Trent XWB-84 a Trent 1000 čínským i mezinárodním zákazníkům leteckých společností.

Air China a Rolls-Royce vlastní každý 50 procent akcií v tomto společném podniku, který se nachází v blízkosti mezinárodního letiště v Pekingu. Podpoří cíle udržitelnosti obou mateřských společností snížením přepravy leteckých motorů na dlouhé vzdálenosti pro služby MRO.

„BAESL podpoří rozvoj segmentu údržby vysoce tahových motorů společnosti Air China a dále zajistí letovou bezpečnost naší flotily. Využijeme také zdroje od akcionářů a místních výhod, abychom našim globálním zákazníkům přinesli lepší hodnotu,“ řekl Ni Jiliang, senior viceprezident China National Aviation Holding Corporation Limited a Air China Limited.

BAESL má zahájit provoz v roce 2026. Společnost bude schopna obsloužit při plné kapacitě až 250 dílenských návštěv ročně, která se očekává okolo roku 2035.

Obě strany jsou odhodlány spolupracovat při přeměně tohoto společného podniku na přední světový podnik MRO v oblasti leteckých motorů s důrazem na efektivitu a udržitelnost.

„Čína je nyní naším třetím největším trhem v jedné zemi a je také důležitou součástí našeho globálního dodavatelského řetězce. Zahájení výstavby BAESL je významným milníkem pro náš strategicky důležitý společný podnik na čínské pevnině,“ řekl Rob Watson, prezident civilního letectví společnosti Rolls-Royce.

„BAESL je první společný podnik Rolls-Royce MRO na čínské pevnině a čtvrtý v naší globální síti MRO. Je důležitý pro naši budoucí stopu na čínském trhu a bude řídit naše globální síťové schopnosti,“ dodal.

Rolls-Royce pohání více než polovinu čínské flotily širokotrupých letadel a pohání téměř 600 letadel, která jsou objednaná nebo již v provozu, uvádí společnost.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *