Pujiang Innovation Forum nabízí projekty odpovídající inovacím v hodnotě 3,5 miliardy USD

Globální platforma pro párování technologií spojená s Pujiang Innovation Forum 2023 v Šanghaji nabídla projekty párování inovací v hodnotě 25 miliard jüanů (asi 78,8 miliardy Kč).

Více než 2000 podniků zaregistrovalo 3381 inovačních projektů otevřených technologické spolupráci s vědeckými týmy nebo výzkumnými ústavy, uvedli organizátoři fóra, které bylo oficiálně zahájeno v neděli v Šanghaji. Tyto podniky se zavázaly investovat do těchto projektů dohromady 25 miliard jüanů (asi 78,8 miliardy Kč).

„Nejmodernější technologie mění klinickou medicínu a my jsme zveřejnili více než 10 požadavků na inovace, tentokrát se zaměřením na oblasti, jako je rozhraní mozek-počítač a umělá inteligence,“ řekl Zhang Lihong, vedoucí pracovník společnosti MicroPort, výrobce zdravotnických prostředků se sídlem v Šanghaj.

„Těšíme se, že si vyměníme nápady se špičkovými globálními technologickými pracovníky a společně vyvineme některé exkluzivní a kreativní nové produkty, které vyřeší potřeby pacientů,“ řekl Zhang.

Chen Hongkai, představitel Šanghajské komise pro vědu a technologii, uvedl, že Pujiang Innovation Forum poprvé zahájilo globální konferenci rizikového kapitálu, která se zaměří na tři sektory biomedicíny, umělé inteligence a pokročilé výroby.

Konference přilákala více než 1000 podnikatelských projektů, více než 500 inkubačních organizací a více než 200 investičních institucí po celém světě.

S tématem „Otevřený inovační ekosystém: Inovace pro globální konektivitu“ je Pujiang Innovation Forum 2023 spolusponzorováno ministerstvem vědy a technologie a šanghajskou městskou vládou.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *