Pilotní zóna volného obchodu v Kuang-si posiluje zahraniční obchod

K červenci zaznamenala Čínská pilotní zóna volného obchodu v Kuang-si  (Guangxi) od svého založení v srpnu 2019 celkem 858 miliard jüanů (asi 2,6 bilionu Kč) dovozu a vývozu, uvedly ve čtvrtek místní úřady.

Zahraniční obchod ovládaný pilotní zónou dosáhl podle tiskové konference 37,4 procenta z celkového objemu zaznamenaného jihočínskou autonomní oblastí Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang) v daném období.

Během tohoto období vykázala pilotní zóna akumulované skutečné využití zahraničního kapitálu přesahující 1,47 miliardy U.S. dolarů, což představuje 36,8 procenta z celkového počtu v Kuang-si.

V pilotní zóně vzrostla hrubá průmyslová produkce podniků nad určenou velikost z 55,85 miliardy jüanů (asi 172 miliard Kč) v roce 2020 na loňských 100,55 miliardy jüanů (asi 308 miliard Kč) s průměrným ročním růstem 34,2 procenta.

Od založení první pilotní zóny v Šanghaji v roce 2013 Čína zřídila celkem 21 takových zón a přístav volného obchodu Hainan. Od pobřežních oblastí po centrální vnitrozemské regiony a pohraniční provincie se zóny volného obchodu staly hybateli pro reformy na vysoké úrovni a snahy o otevření země.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *