Nové flexibilní zaměstnávání zaznamenává v Číně rychlou expanzi

Nová flexibilní zaměstnanost zaznamenala v Číně v posledních letech silnou expanzi v souvislosti s rozvojem digitální a platformové ekonomiky, uvádí zpráva.

Počet zaměstnanců v novém flexibilním zaměstnání představoval v prvním čtvrtletí roku 2023 19,1 procenta všech zaměstnanců, oproti 13,8 procenta ve stejném období roku 2020, uvádí zpráva, kterou společně zveřejnila Jinanská univerzita a online náborová platforma Zhaopin.

V prvním čtvrtletí roku 2023 si nové flexibilní zaměstnání přálo 23,2 procenta všech uchazečů o zaměstnání. Toto číslo vzrostlo z 18,6 procenta v prvním čtvrtletí roku 2020, uvedla zpráva.

Nové flexibilní pracovní pozice jsou kategorizovány do osmi oblastí včetně platformy e-commerce, doručování, životních služeb, znalostních služeb, platformy livestreaming a řidičů pro spolujízdu, řekl Guo Sheng, prezident společnosti Zhaopin.

Takové pracovní příležitosti se nacházejí především v odvětvích, jako je doprava, logistika, skladování, kultura, média, zábava a sport. Ženy, mladí lidé a lidé bez pracovních zkušeností preferují nové flexibilní pracovní pozice, uvádí zpráva.

Ukázalo se také, že nová flexibilní pracovní místa nabízejí lepší plat ve srovnání s tradičním zaměstnáním, ale úroveň sociálního zabezpečení je nižší.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *