Nadcházející veletrh služeb v Číně se zaměří na inovativní témata v oblasti obchodu

Nadcházející čínský mezinárodní veletrh obchodu se službami (CIFTIS) poskytne solidní platformu pro představení některých inovativních projektů na podporu vysoce kvalitního mezinárodního obchodu, řekl turecký vědec.

Selcuk Colakoglu, ředitel tureckého centra pro asijsko-pacifické studie se sídlem v Ankaře, nedávno řekl agentuře Xinhua, že CIFTIS pomůže utvářet budoucnost několika průmyslových odvětví včetně uhlíkové neutrality, umělé inteligence (AI) a metaverza.

„Pro udržitelný rozvoj se stal zelený rozvoj velmi důležitým, takže veletrh se zaměřuje také na zelený rozvoj pro vytváření nulových emisí uhlíku zejména ve výrobě,“ řekl Colakoglu. „V tomto ohledu je hlavní agenda veletrhu o zeleném rozvoji také důležitá pro vytvoření udržitelnějšího rozvoje v globální ekonomice obecně.“

Očekává se, že CIFTIS se také zaměří na nový vývoj v oblasti umělé inteligence a metaverza a jejich integraci do různých sektorů, řekl Colakoglu.

Umělá inteligence se stala hlavním tématem ekonomických aktivit, protože vytvořila mnoho nových kreativních oblastí pro výrobu nebo obchod s rostoucí popularitou, řekl s tím, že umělá inteligence je z hlediska rostoucího trendu globální ekonomiky velmi aktuálním tématem veletrhu.

Expert také uvedl, že Čína ohromně přispěla k postpandemickému oživení globální ekonomiky a jejímu rozvoji.

„Čína se také transformovala, aby dosáhla více technologicky vyspělých kapacit, větší výrobní kapacity s přidanou hodnotou a obchodu,“ řekl.

„Čína v posledních letech přikládá stále větší význam tomu, aby získala kvalitnější vývoj s větším zaměřením na technologicky vyspělá průmyslová odvětví, zelený rozvoj a výrobu související s umělou inteligencí,“ řekl Colakoglu.

Tento vývoj v čínské ekonomice a jeho dopad na mezinárodní obchod naznačuje, že ve světě bude v příštích letech růst podíl obchodu s vysokou hodnotou, řekl.

Letos se v Pekingu od 2. do 6. září koná jeden z největších a nejkomplexnějších veletrhů obchodu se službami CIFTIS.

Očekává se, že CIFTIS 2023 s tématem „Otevřenost vede rozvoj, spolupráce vytváří oboustranně výhodnou budoucnost“ bude hostit 202 různých akcí včetně fór, jednání a summitů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *