Na portálu Belt and Road byly spuštěny čínské a anglické stránky o zemědělské spolupráci na Hedvábné stezce

Fórum pro zemědělskou spolupráci a rozvoj na Hedvábné stezce 2023 se konalo 21. září v Pekingu. Oficiálně byly spuštěny čínské a anglické webové stránky se speciálním pokrytím o zemědělské spolupráci na Hedvábné stezce s tématem „Zemědělská spolupráce na Hedvábné stezce pro růst a prosperitu“ na portálu Belt and Road.

Dvojjazyčné stránky mají za cíl usnadnit tok informací o zemědělské spolupráci mezi Čínou a partnery na Hedvábné stezce a vytvořit platformu pro sdílení zdrojů pro mezinárodní zemědělskou spolupráci. Obě stránky se skládají ze sedmi sekcí: Focus, Forum, Projects, Cases, Insights, Videos and Photos, se zaměřením na posílení schopností v oblasti mezinárodní komunikace. Sekce Projects uvádí informace o klíčových zemědělských projektech a sekce Cases se zaměřuje na typické případy zemědělské spolupráce na Hedvábné stezce.

Zemědělství je pilířovým průmyslem a první a nejdůležitější věcí pro blaho lidí. Čína a její partneři na Hedvábné stezce mají také velký potenciál pro spolupráci. Během posledního desetiletí od návrhu iniciativy Hedvábné stezky (BRI) Čína spolupracovala s partnery podél Hedvábné stezky při koordinaci zemědělské politiky a dosáhla plodných výsledků.

Portál Belt and Road, jakožto autoritativní platforma pro tiskové zprávy, výklad politik, informační služby a mezinárodní výměnu pro společný příspěvek do BRI, se bude i nadále zaměřovat na aktuální otázky zemědělské spolupráce v rámci BRI a bude zkoumat cesty udržitelného rozvoje, vývoje v této oblasti, uvádějí za portál odpovědné osoby.

Akci pořádá Odbor mezinárodní spolupráce s Ministerstvem zemědělství a záležitostí venkova (MARA) společně s Čínskou ekonomickou informační službou (CEIS) a Agricultural Bank of China (ABC), pod vedením MARA a tiskové agentury Xinhua. Mezi organizátory fóra patří Centrum zahraniční ekonomické spolupráce, MARA a Čínská společnost zahraniční zemědělské ekonomiky. Akce se zúčastnilo velké množství vládních úředníků, zemědělských expertů, obchodních zástupců a novinářů z více než 20 zúčastněných zemí Hedvábné stezky a podělili se o své postřehy. (Editoval Yang Linlin s Xinhua Silk Road, linlinyanglyn@163.com)

Čínská stránka o zemědělské spolupráci na portálu Belt and Road:

https://www.yidaiyilu.gov.cn/z/230901/index.shtml

Anglická stránka o zemědělské spolupráci na portálu Belt and Road:

https://eng.yidaiyilu.gov.cn/z/230901/BeltandRoadAgriculturalCooperation2.shtml#g1001135=1


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *