Inteligentní propojená vozidla určují trendy pro automobilový průmysl

Preference zákazníků týkající se lepšího řízení a zážitků cestujících, které se vyznačují robustním výkonem, atraktivní estetikou, dlouhou životností a inteligencí, byly evidentní na Světové konferenci o inteligentních propojených vozidlech (WICVC) 2023, která skončila v neděli.

Inteligentní propojená vozidla mohou v budoucnu přinést celou řadu pozitivních faktorů, řekl na konferenci laureát Turingovy ceny Whitfield Diffie.

Dále vysvětlil, že náklady na dopravu se pravděpodobně dále sníží, výrazně se zlepší bezpečnost, zvýší se efektivita městské dopravy, doprava se stane flexibilnější a rychlejší a celkově se výrazně usnadní mobilita lidí.

Elektrifikace, inteligence a konektivita přetvářejí automobilový průmysl, přičemž inteligentní propojená vozidla se stávají klíčovou oblastí globálních kolaborativních inovací. Toto bylo velmi diskutované téma na WICVC, kde se sešli přední průmysloví lídři z horního i dolního směru průmyslového řetězce.

V tomto odvětví se široce zastává názor, že by se mělo vyvinout úsilí o využití technologických inovací společností po celém světě, posílení spolupráce mezi partnery dodavatelského řetězce a podpora celoprůmyslové spolupráce ve výzkumu, technologickém vývoji, průmyslové synergii a přijetí na trh.

Jak se globální ekonomika postupně vzpamatovává z dopadu pandemie, roste závislost na bateriích a elektronických produktech v automobilové technice, uvedla během akce Sigrid de Vries, generální ředitelka Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA).

Dodala, že inovativní projekt vedený Čínou pro přístup na trh a zkušební provoz na silnicích inteligentních propojených vozidel je připraven mít významný dopad na globální průmysl autonomního řízení.

Německý výrobce luxusních automobilů BMW zřídil čtyři výzkumná a inovační centra v Pekingu, Šanghaji, Šen-jangu a Nanjingu, která tvoří jeho největší výzkumnou a vývojovou síť mimo Německo.

Společnost s více než 3200 výzkumnými pracovníky využívá nejmodernější technologie k budování udržitelného, ​​digitalizovaného automobilového průmyslu.

BMW si uvědomuje velký potenciál Číny v automobilovém sektoru, zejména díky strategické podpoře země pro technologii autonomního řízení, řekl Frank Weber, člen představenstva BMW AG.

Vzhledem k tomu, že software se dostává do popředí zájmu budoucnosti elektrických a inteligentních vozidel, gigant s čipy AI NVIDIA klade důraz na inteligentní řízení a pokročilé technologie kabiny.

Současný jednočipový výpočetní výkon má kapacitu 254 TOPS (jeden bilion operací za sekundu) a do roku 2024 se očekává, že jednočipový výpočetní výkon čipu nové generace dosáhne 2000 TOPS, řekl Liu Tong, generální ředitel automobilového průmyslu NVIDIA Čína. „Zajistí tak silný technologický základ pro další éru autonomního řízení.“

V roce 2022 bylo v Číně prodáno přibližně 7 milionů nových osobních vozidel vybavených asistenčními systémy pro řidiče a technologií inteligentních propojených vozidel, čímž bylo dosaženo míry proniknutí na trh 34,9 procenta. V prvním pololetí letošního roku se míra penetrace trhu dále zvýšila na 42,4 procenta, uvádí Ministerstvo průmyslu a informačních technologií.

Podle údajů zveřejněných Národním inovačním centrem inteligentních a propojených vozidel se očekává, že do roku 2025 přidaná hodnota čínského průmyslu inteligentních propojených vozidel v samotném automobilovém sektoru přesáhne 1 bilion jüanů (asi 3,16 bilionu Kč).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *