Iniciativa Hedvábné stezky přispívá ke globální humanitární práci

Iniciativa Hedvábné stezky (BRI) pomáhá zlepšovat místní infrastrukturu, poskytuje základní služby v mnoha zemích a regionech a přispívá ke globální humanitární práci, uvedl prezident Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK).

BRI je rozvojová iniciativa, která doplňuje humanitární práci, protože může sloužit lidem postiženým konfliktem udržitelným způsobem, řekla předsedkyně MVČK Mirjana Spoljaric agentuře Xinhua v nedávném rozhovoru.

Jako humanitární organizace chce MVČK zajistit, aby humanitární intervence nebyly krátkodobé, ale měly dlouhodobý vliv.

„Musíme zajistit, aby lidé, kteří pracují a žijí ve vleklých konfliktních situacích, mohli i nadále využívat základních služeb, jako je zdravá voda a další veřejné statky,“ řekla Spoljaric.

„Mezi rozvojovou a humanitární pomocí je v takových situacích jen tenká hranice a právě zde se musíme doplňovat s rozvojovými aktéry,“ řekla.

Klimatické změny mají obrovský dopad na humanitární krizi, řekla Spoljaric a dodala, že existuje „začarovaný kruh“ mezi chudobou, násilím a změnou klimatu, které se neustále navzájem posilují.

Na mnoha místech je chudoba posílena absencí deště, vysvětlila a dodala, že konflikt se rodí na pozadí chudoby a že ke konfliktům často dochází v komunitách, které jsou z 80 procent závislé na zemědělství.

Prezident MVČK vyzval mezinárodní společenství, aby se spojilo a usilovalo o pomoc regionům, které trpí nedostatkem vody, ubývajícími zdroji a rostoucí potravinovou nejistotou, a investovalo do adekvátní infrastruktury a adaptačních opatření ke zmírnění dopadů změny klimatu.

Organizace se sídlem v Ženevě bude pokračovat v posilování dialogu a spolupráce s Čínou v různých aspektech, řekla Spoljaric.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *