Huawei vlastní 120 000 patentů po celém světě

Čínský technologický gigant Huawei získal více než 120 000 autorizovaných patentů po celém světě, uvedla společnost v úterý na fóru duševního vlastnictví.

Velký držitel patentu připsal úspěch svému dlouhodobému úsilí o výzkum a vývoj. Za posledních 10 let dosáhly akumulované výdaje společnosti na výzkum a vývoj 977,3 miliardy jüanů (asi 3 biliony Kč), řekl Wang Jianfeng, vedoucí oddělení pro veřejné a vládní záležitosti společnosti, na probíhající 12. výroční konferenci China Intellectual Property Annual Conference v Ťi-nan (Jinan), hlavním městě východočínské provincie Šan-tung (Shandong).

„Jen v roce 2022, navzdory náročnému vnějšímu prostředí, dosáhly investice Huawei do výzkumu a vývoje 161,5 miliardy jüanů (asi 500 miliard Kč), což představuje čtvrtinu tržeb z prodeje,“ řekl Wang s tím, že Huawei zaujímá čtvrté místo mezi globálními technologickými podniky ve výdajích na výzkum a vývoj.

Společnost také ráda sdílí své inovace se světem. Podle Wanga je Huawei největším open source přispěvatelem v Asii, přičemž několik projektů operačních systémů společnosti přináší prospěch tisícům vývojářů a uživatelů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *