Čínský Hisense vytváří 1000 pracovních míst v nové srbské továrně na ledničky

Přední čínský výrobce elektroniky Hisense ve středu slavnostně otevřel nový závod na výrobu chladniček ve městě Valjevo ve středním Srbsku za účasti srbské premiérky Any Brnabic.

Společnost Hisense získala v roce 2018 slovinskou značku Gorenje a tento týden otevřela svou třetí továrnu ve Valjevu. Závod za 40 milionů eur bude vyrábět chladničky side-by-side pro evropský trh. Jeho očekávaná roční produkce je 750 000 ledniček.

Generální ředitel společnosti Hisense pro Evropu Hanson Han řekl: „Lidé jsou těmi, kdo převedou naši skvělou vizi do reality. Proto s hrdostí oznamuji, že se zde ve Valjevu až 1000 nových zaměstnanců brzy stane součástí naší rodiny Hisense.“

V Hisense ve Valjevu tak bude pracovat 2750 zaměstnanců; více než 10 000 v Evropě a více než 100 000 po celém světě, dodal Han.

Premiér označil tento den za „mimořádně důležitý“ pro Valjevo i Srbsko a řekl: „Dlouho jsme bojovali o zajištění dobrého ekonomického klimatu ve Valjevu, abychom zde lidem umožnili zůstat.“

Srbská vláda v tiskové zprávě uvedla, že nová továrna o rozloze 35 000 metrů čtverečních dělá z Valjeva globální výrobní centrum chladniček. Celková produkce tří továren ve Valjevu dosáhne do roku 2025 1,7 milionu zařízení.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *