Čínské společnosti zaujímají ústřední místo na mezinárodní zemědělské výstavě v Egyptě

Uprostřed rušných uliček každoročního egyptského zemědělského veletrhu upoutal čínský pavilon pozornost zvědavých egyptských návštěvníků, kteří touží prozkoumat nejnovější zemědělské technologie z Číny.

„Podepsal jsem smlouvu s čínskou společností z Kuang-čou (Guangzhou) na dovoz surovin pro moji továrnu,“ ​​řekl agentuře Xinhua Hussien Fathy, majitel továrny na chemická hnojiva v egyptské Ismailii.

„Čína je v této oblasti velmi pokročilá a my těžíme z jejích zkušeností, které nám pomáhají poskytovat kvalitní produkty egyptským farmářům,“ dodal Fathy.

Řekl, že to není jeho první jednání s čínskými společnostmi. V posledním desetiletí spolupracoval s několika čínskými firmami na výrobě zemědělských pesticidů a hnojiv. Poznamenal také, že čínské společnosti, které předvádějí své produkty a uzavírají obchody v Egyptě, jeho podnikání velmi prospěly.

„Nemusím cestovat do Číny, abych tam uzavřel obchody s tamními firmami, abych nakupoval suroviny nebo získával výrobní technologie… výstava mi pomáhá ušetřit čas i peníze,“ řekl s úsměvem.

V egyptském hlavním městě Káhiře skončil v úterý 35. ročník Sahara Expo, známého také jako Mezinárodní zemědělská výstava pro Afriku a Blízký východ. Tato událost je klíčovou platformou pro propagaci zemědělství, živočišné výroby a akvakultury na Blízkém východě a v severní Africe.

S účastí 200 zahraničních vystavovatelů včetně více než 40 čínských firem pokrývá veletrh odvětví, jako jsou osiva, skleníky, vodní hospodářství, posklizňové služby, udržitelné zemědělství, zemědělské stroje, hnojiva a ochrana plodin.

Pro zúčastněné společnosti je veletrh platformou pro hledání nových obchodních příležitostí v rostoucím zemědělském sektoru v Egyptě, klíčovém zemědělském producentovi pro region s nejvyššími výnosy v severní Africe u obilovin, zeleniny, ovoce a olejnin.

„Egypt má dobrý trh a tento veletrh obvykle navštěvuje mnoho obchodníků z okolních zemí… je to pro nás příležitost setkat se s novými možnými zákazníky,“ řekl Zhao Xinquan, mezinárodní obchodní manažer čínské společnosti LUGUAN Plastic specializující se na výrobu špičkových zemědělských fólií.

Poznamenal, že Egypt má slibný zemědělský sektor, a dodal, že trh neustále a rychle roste.

„Zítra budeme mít několik schůzek s potenciálními zákazníky z Egypta, Jordánska a Jemenu… pravděpodobně brzy podepíšeme smlouvy,“ řekl.

Ve stejném pavilonu byla Ma Jie, obchodní manažerka čínské společnosti Jiangxi New Reyphon Biochemical Co., zaneprázdněna egyptským zákazníkem, který se chtěl dozvědět o produktech společnosti.

„Naše společnost se zabývá vývojem, výrobou a prodejem biochemických produktů, stejně jako výrobou a prodejem pesticidů, hnojiv a potravinářských přísad,“ řekla Ma agentuře Xinhua.

Prozradila, že její společnost již vyváží své produkty mnoha egyptským partnerům, a dodala, že společnost plánuje expanzi na egyptském trhu.

„Už dříve jsme se účastnili Sahara Expo a vždy jsme na veletrhu našli nové partnery… Během tohoto ročníku jsme podepsali dvě nové smlouvy s egyptskými společnostmi,“ dodala.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *