Čína zahajuje pravidelný dovoz keňských ančoviček

Zásilka keňských ančoviček o hmotnosti 52 tun dorazila ve středu do středočínské provincie Chu-nan (Hunan), což znamená začátek pravidelného rozsáhlého dovozu malých ryb z východoafrického národa do Číny.

Sušené ančovičky byly přivezeny do města Jüe-jang (Yueyang) po měsíční cestě přes oceán a po řece Jang-c‘-ťiang, uvedla celní správa v Čchang-ša (Changsha), která provedla karanténu a vypořádání.

Čína začala dovážet ančovičky z Keni v červnu 315kg leteckou várkou do Chu-nanu. Keňští představitelé uvítali tuto historickou zásilku, která vnesla do místní ekonomiky novou vitalitu.

Jinzai Food Group, společnost zabývající se občerstvením se sídlem v Chu-nanu, která ančovičky zakoupila, uvedla, že z ryb se v její továrně bude vyrábět oblíbené občerstvení s místní příchutí. Společnost vybudovala v Keni továrnu, kde se ančovičky zpracovávají, suší a balí, než se vydají na čínský trh.

Celní úřad v Čchang-ša uvedl, že aktivně provádí čínskou iniciativu budování „zeleného kanálu“ pro dovoz zemědělských produktů a potravin z Afriky, a přijal řadu opatření ke zvýšení efektivity celního odbavení.

Chu-nan je jednou z nejaktivnějších provincií, pokud jde o hospodářské a obchodní vazby s Afrikou, a průkopníkem spolupráce mezi Čínou a Afrikou. Obchod provincie s Afrikou dosáhl za prvních sedm měsíců letošního roku 34,69 miliardy jüanů (asi 107 miliard Kč), což je meziroční nárůst o 18 procent.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *