Čína hraje v plánech Airbusu zásadní roli

Airbus nemůže v příštích letech dosáhnout plánu náběhu výroby bez podpory partnerů v Číně, řekl Alberto Gutiérrez, provozní ředitel evropského výrobce letadel.

„Cítím se ohromen a inspirován svou návštěvou Číny. Byl jsem si plně vědom úspěchů Číny v infrastruktuře, konektivitě, podnikání a rozvoji,“ řekl Gutiérrez v rozhovoru pro agenturu Xinhua během své nedávné návštěvy severočínského Tchien-ťin (Tianjin).

„Nicméně jedna věc je o tom slyšet z brífinků mého týmu a číst zprávy na stole a druhá být přímým svědkem neuvěřitelného pokroku, kterého Čína dosáhla. Úroveň schopností, které jsem zde pozoroval, přesahuje pouhé přilákání investorů. Zajišťuje slibnou budoucnost,“ dodal.

Vedoucí představitel zdůraznil význam Tchien-ťinu v oblasti dodávek letadel a vztahů se zákazníky a zdůraznil zásadní roli, kterou zde hraje Airbus A320 Final Assembly Line Asia (FALA) v rámci globálního průmyslového systému.

Září 2023 je připomínkou 15. výročí inaugurace finální montážní linky v září 2008, což je významný milník pro inauguraci montážní linky Airbusu mimo Evropu.

„Je to realistické vzhledem k místní spotřebě a můžeme se vyhnout nákladům s přesuny částí letadel z jednoho místa na druhé. Klíčové je získat podporu na místě,“ řekl.

Za tímto účelem Airbus zavádí strategii „místní pro místní“ a spoléhá na dodavatelský řetězec čínského leteckého průmyslu, který podporuje rozvoj Airbusu v Číně.

Podle údajů Airbusu má společnost v Číně asi 200 dodavatelů. Celková hodnota průmyslové spolupráce mezi Airbusem a čínským leteckým průmyslem dosáhla v roce 2020 přibližně 1 miliardy U.S. dolarů.

V současnosti partnerství mezi Airbusem a jeho čínskými partnery pokrývá celý průmyslový řetězec včetně nákupu, výroby a instalace masivních dílů, finální montáže a dodávky letadel, podpory provozu letadel, spolupráce v oblasti leteckých služeb a recyklace letadel.

Airbus také přikládá velký význam konkurenceschopnosti, udržitelnému rozvoji a bezpečnosti. „S naším dodavatelským řetězcem v Číně jsme nesmírně spokojeni,“ řekl Gutiérrez.

S podporou čínských dodavatelů dodal Airbus za posledních 15 let více než 630 letadel rodiny A320 smontovaných ve FALA v Tchien-ťinu.

Mezitím Airbus oznámil předpověď globálního trhu, že do roku 2042 bude celosvětově potřeba více než 40 000 nových letadel, z nichž více než 9000 půjde do Číny. „Dává nám to jistotu, že Čína je tím správným místem,“ dodal. „Zůstaneme tak stabilním hráčem na čínském trhu, jak jen to bude možné.“

Airbus se navíc připravuje na zvýšení kapacity finální montáže svých letadel rodiny A320 přidáním druhé finální montážní linky v Tchien-ťinu, která by měla být uvedena do provozu do konce roku 2025.

Do té doby bude mít Airbus deset linek konečné montáže letadel rodiny A320 po celém světě včetně dvou v Tchien-ťinu, uvedl Airbus.

„To zvýší produkci v Tchien-ťinu. Čína je součástí našich plánů dosáhnout do roku 2026 celosvětové produkce 75 letadel rodiny A320 za měsíc,“ řekl.

Gutiérrez věří, že Čína má jedinečnou infrastrukturu, konektivitu, obchodní a rozvojové výhody, které mohou dále pomoci Airbusu rozšířit jeho dodavatelský řetězec v Číně.

Oddanost Číny udržitelnému rozvoji je rovněž v souladu s cíli Airbusu. Airbus podepsal smlouvu s China National Aviation Fuel Group Limited na nákup 3000 tun udržitelného leteckého paliva (SAF) v průběhu příštích dvou let, čímž posílí provozní požadavky Airbusu v Tchien-ťinu.

Gutiérrez vyjádřil aspirace Airbusu na podporu hlubší spolupráce s čínskými partnery v oblasti vodíkové energie a biopaliv.

„Jako zahraniční společnost se v Číně rozvíjíme od 80. let. Jsme si nesmírně jistí. Naše investice budou pokračovat a naše podnikání v Číně se také zlepšuje,“ řekl Gutiérrez překypující sebevědomím.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *