Čína a Kuba slibují posílení biotechnologické spolupráce

Ve středu začalo 12. zasedání kubánské-čínské společné pracovní skupiny pro biotechnologickou spolupráci, přičemž obě strany přislíbily další spolupráci v této oblasti.

V projevu na ustavujícím zasedání kubánský vicepremiér Jorge Luis Perdomo Di-Lella řekl, že potenciál biotechnologie může vytvořit cestu k zářivější a zdravější budoucnosti pro všechny.

„Uznáváme vedoucí roli, kterou hraje spolupráce v biotechnologickém a farmaceutickém sektoru při podpoře pevných a prosperujících vztahů mezi Čínou a Kubou,“ řekl.

Wu Hao, čínský generální tajemník Národní komise pro rozvoj a reformy, řekl, že biotechnologická spolupráce je základní platformou pro ekonomickou a obchodní spolupráci mezi dvěma sesterskými národy a je „vztahem společného zájmu a sdíleného prospěchu“.

Čínský velvyslanec na Kubě Ma Hui řekl, že bilaterální spolupráce v oblasti biotechnologií je novou kapitolou přátelství mezi čínským a kubánským lidem.

Tato spolupráce „dosáhla významných hospodářských a sociálních výsledků, z nichž mají prospěch ekonomiky a lidé obou zemí“, řekl.

Podle organizátorů setkání potrvá do čtvrtka a zabývá se zahraničními investicemi, regulačními rámci, inovativními obchodními modely a duševním vlastnictvím.

Kromě toho je na čtvrtek odpoledne v rámci bilaterálního jednání naplánován slavnostní podpis smlouvy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *