Čína a Austrálie se zavazují k posílení výměny a shodují se na důležitosti vzájemných vazeb

Čínský premiér Li Qiang a australský premiér Anthony Albanese se ve čtvrtek zavázali k posílení bilaterální výměny. Shodli se také na důležitosti vztahů mezi oběma zeměmi.

Oba lídři se setkali při příležitosti schůzek vedoucích představitelů o spolupráci ve východní Asii konaných v Jakartě, konkrétně 26. Summitu Čína-ASEAN plus tři a 18. Summitu východní Asie. Bylo to také jejich první setkání.

Čína je připravena spolupracovat s Austrálií na obnovení bilaterální výměny v různých oblastech, řekl Li.

Vztahy mezi Čínou a Austrálií, poznamenal, si udržely za poslední rok pozitivní dynamiku zlepšení díky společnému úsilí obou stran.

Řekl také, že zdravé a stabilní vztahy mezi Čínou a Austrálií slouží základním zájmům a společným aspiracím obou národů.

Albanese uvedl, že vztahy mezi Austrálií a Čínou jsou velmi důležité. Řekl také, že australská strana je povzbuzena pokrokem v bilaterálních vztazích.

Austrálie je ochotna pokročit v dialogu a výměně s Čínou v duchu vzájemného respektu, prohloubit spolupráci v takových oblastech, jako je ekonomika a obchod, rozšířit mezilidskou a kulturní výměnu a řádně chápat rozdíly, aby vybudovala stabilní a konstruktivní vztah mezi oběma zeměmi, řekl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *