Zvláštní ekonomická zóna Rashakai přináší změnu v průmyslové spolupráci Pákistánu a Číny

Zvláštní ekonomická zóna Rashakai (SEZ) v provincii Chajbar Pachtunkhwa (KP) na severozápadě země je projektem, který mění hru v průmyslové spolupráci mezi Čínou a Pákistánem, řekl pákistánský ministr.

„Přispěje to nejen k sociálně-ekonomickému pokroku provincie, ale celého Pákistánu,“ řekl Sawal Nazir, ministr pro místní vládu, volby a oddělení rozvoje venkova KP, v úterý agentuře Xinhua během akce oslavující 10. výročí Čínsko-pákistánského ekonomického koridoru (CPEC), kterou organizovalo místní Sdružení pákistánsko-čínského přátelství.

Řekl, že zóna Rashakai, která byla založena v rámci CPEC, byla strategicky vyvinuta z hlediska obchodu a konektivity, protože se nachází na prahu mezinárodního trhu.

Přináší přímé zahraniční investice do Pákistánu a potenciálně by měla pomoci zvýšit obchodní aktivitu v zemi otevřením obchodních cest pro Afghánistán a země Střední Asie, dodal Nazir.

Ministr uvedl, že projekt je také důležitý pro technologický upgrade místních průmyslových odvětví a dodal, že jim poskytne „příležitost naučit se osvědčené postupy od mezinárodních podniků“.

Při této příležitosti Javed Khattak, generální ředitel společnosti KP Economic Zones Development and Management Company, řekl agentuře Xinhua, že zóna Rashakai je velmi důležitá, protože vzniká v provincii, která čelí vážným problémům souvisejícím s bezpečností a přírodními katastrofami.

Khattak uvedl, že projekt přinese významnou změnu s ohledem na vytváření lidských zdrojů, příležitosti pro pracovní sílu a ekonomický rozvoj provincie.

CPEC, stěžejní projekt iniciativy Hedvábné stezky navržené v Číně, zahájený v roce 2013, je koridor spojující přístav Gwadar v jihozápadním Pákistánu s Kašgarem v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang (Xinjiang) na severozápadě Číny, který klade důraz na energetiku, dopravu a průmyslovou spolupráci.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *