Výstava porcelánu Dehua ve Frankfurtu podporuje kulturní výměnu mezi Čínou a Německem

V pondělí v německém Frankfurtu začala výstava o porcelánu Dehua, typu bílého čínského porcelánu vyrobeného v okrese Te-chua (Dehua), města Čchüan-čou (Quanzhou) ve východní Číně v provincii Fu-ťien (Fujian), který si získal celosvětovou slávu jako „Blanc de Chine“.

Výstava plánovaná na 28. až 30. srpna má za cíl podpořit rozvoj keramického sektoru Dehua a podpořit kulturní výměnu mezi Čínou a Německem. Zástupci z německých politických, obchodních a keramických kruhů byli přitahováni k účasti na přehlídce, stejně jako na příslušných propagačních kampaních i při příležitosti podepisování projektů.

Výstava ve Frankfurtu představuje první zámořskou zastávku mezinárodní výstavy porcelánu Dehua, která začala v Pekingu začátkem tohoto měsíce poté, co byla na začátku tohoto roku dobře přijata lidmi v Malajsii, Indonésii a Thajsku.

Podle plánu bude porcelán Dehua v příštích pěti letech vystaven v šesti čínských městech a 26 zemích a regionech s častou obchodní výměnou s provincií Fu-ťien.

Okres Te-chua je velmocí na výrobu keramiky a čínskou exportní základnou. Okres byl v roce 2015 nazván Světovou radou řemesel „Světovým městem keramiky“. V roce 2021 byly pece v Te-chua zapsány na seznam světového dědictví UNESCO spolu s mnoha dalšími místy poblíž města Čchüan-čou pro svůj význam pro středověký námořní obchod a výměnu kultur a idejí po celém světě.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *