V Chaj-nanu byly podepsány dohody o high-tech projektech za 12,6 miliardy RMB

Podle provinčního ministerstva obchodu bylo nedávno v jihočínském přístavu Hainan Free Trade Port (FTP) podepsáno celkem 55 smluv o projektech v oblasti high-tech průmyslu zahrnujících kombinovanou dohodnutou investici ve výši 12,6 miliardy jüanů (asi 38,5 miliardy Kč).

Projekty pokrývají více oblastí včetně lékařských přístrojů, biomedicíny, zpracování potravin, zařízení na ochranu životního prostředí, nových materiálů, chytré logistiky, zpracování šperků, letectví a letectví a digitální ekonomiky.

High-tech průmysl města Chaj-nan (Hainan) zaznamenal v posledních letech rychlý rozvoj. Počet high-tech podniků v ostrovní provincii se v první polovině letošního roku zvýšil na 1 527 z 838 v roce 2020.

Výkonnost podniků se zlepšila. V prvních šesti měsících vzrostla v Chaj-nanu přidaná hodnota výrobců špičkových technologií s hlavními obchodními příjmy nad 20 milionů jüanů (asi 6o milionů Kč) meziročně o 15,2 procenta a přidaná hodnota výrobců zařízení nad určenou velikost meziročně vyskočila o 31,5 procenta.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *