Spolupráce na Hedvábné stezce zaznamenala obrovský pokrok

Díky společnému budování Hedvábné stezky došlo za poslední desetiletí k masivnímu pokroku, řekl představitel čínské vlády.

Zheng Shanjie, šéf Národní komise pro rozvoj a reformy, uvedl v nedávno zveřejněném článku, že za posledních 10 let Čína podepsala více než 200 dokumentů o spolupráci na společné výstavbě Hedvábné stezky se 152 zeměmi a 32 mezinárodními organizacemi, které pokrývají 83 procent zemí, se kterými Čína navázala diplomatické vztahy.

Infrastrukturní konektivita se díky spolupráci na Hedvábné stezce stala dostupnější, řekl Zheng s odkazem na různé významné projekty, jako jsou čínsko-evropský železniční expres, nový mezinárodní pozemní a námořní obchodní koridor a čínsko-laoská železnice.

Čínsko-evropský železniční expres dosáhl do 211 měst ve 25 evropských zemích a nový mezinárodní pozemní a námořní obchodní koridor propojil centrální a západní regiony Číny s více než 300 přístavy ve více než 100 zemích, řekl Zheng.

Od roku 2013 do roku 2022 se dovoz a vývoz zboží mezi Čínou a zeměmi podél Hedvábné stezky zvyšoval v průměru o 8,6 procenta ročně, řekl Zheng a dodal, že jejich kumulativní obousměrné investice přesáhly 270 miliard U.S. dolarů.

V zámořských zónách hospodářské a obchodní spolupráce vybudovaných čínskými podniky v zemích podél Hedvábné stezky bylo za poslední desetiletí vytvořeno 421 000 místních pracovních míst, řekl Zheng.

„Odhaduje se, že do roku 2030 by společná výstavba Hedvábné stezky pomohla vymanit 7,6 milionu lidí z extrémní chudoby a 32 milionů lidí z mírné chudoby v příslušných zemích,“ řekl Zheng.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *