Koncert představuje tradiční čínskou hudbu, lidové písně na Novém Zélandu

Novozélandskému publiku v centru Aucklandu v pondělí večer představil koncert tradiční čínskou hudbu a lidové písně.

Pondělní koncert, známý také jako páté mezinárodní koncertní turné „Silk Road Melodies“, uspořádala společnost New Zealand China Friendship Society s cílem propagovat tradiční čínské divadelní umění a hudbu a také posílit kulturní výměnu mezi Novým Zélandem a Čína.

Koncert, na kterém vystoupili Silk Road Echo Little Stars Art Troupe, Five-Color String Orchestra, Beijing Instrumental Association Youth Chamber Orchestra a New Zealand Chinese Blossom Art Troupe, předvedl tradiční čínskou hudbu a čínské lidové písně s jedinečnými čínskými nástroji, jako je např. jako Guzheng, Erhu a Yangqin.

Novozélandská prezidentka Čínské společnosti přátelství Tauranga Tina Zhang s potěšením hostila koncert na Novém Zélandu.

„Koncert představuje naše rozmanité kulturní dědictví. Repertoár koncertu je dokonalou směsí současného významu, kulturních nuancí a mezinárodního stylu,“ řekl Zhang.

Sopranistka, režisérka Liu Luxuan a barytonová zpěvačka Zhou Nan povýšily hudbu na silné melodie.

Na mladé hudebníky z uměleckého souboru zapůsobila otevřenost novozélandského publika vůči čínské kultuře a jejich vášeň pro hudbu.

„Koncert Silk Road Melodies poskytl okno do krásy, hloubky a významu čínské kultury, obohatil kulturní výměnu mezi Čínou a Novým Zélandem a podpořil vzájemné porozumění a uznání mezi oběma národy,“ řekl Liu.

Koncert se konal i v sobotu v Tauranze za vřelého přijetí od místního publika. Umělci z Číny se také zapojili do komunity milovníků umění na Novém Zélandu návštěvou místní školy a maorských marae.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *