Kambodža slavnostně otevřela Čínou financovaný třetí silniční okruh v hlavním městě

Kambodža ve čtvrtek slavnostně otevřela třetí silniční okruh okolo části hlavního města Phnom Penh, který byl postaven za zvýhodněnou půjčku od Export-Import Bank of China.

Kambodžský premiér Samdech Techo Hun Sen a čínský velvyslanec v Kambodži Wang Wentian předsedali inauguračnímu ceremoniálu, který se konal v okrese Kean Svay v provincii Kandal a zúčastnilo se jej přibližně 8000 účastníků.

Silnici o délce 53 km spolu se dvěma říčními mosty a dvěma nadjezdy postavila Shanghai Construction Group za 52 měsíců.

Se dvěma jízdními pruhy pro dopravu v každém směru se třetí silniční okruh táhne od kruhového objezdu Win-Win Boulevard na jihozápadě Phnom Penhu až po National Road 1 v provincii Kandal na východě hlavního města.

Hun Sen řekl, že cesta je dalším svědectvím o plodné spolupráci mezi Kambodžou a Čínou v rámci iniciativy Hedvábné stezky (BRI) a komunitou se společnou budoucností.

„Tento silniční okruh je velmi důležitý pro zvládnutí rostoucích dopravních toků a přepravy zboží v hlavním městě,“ řekl v projevu na akci.

Kambodžský vůdce dodal, že dopravní tepna se také napojila na mnoho klíčových silnic včetně rychlostních silnic.

„Silnice nejen omezí dopravní zácpy ve městě, ale také přispěje k podpoře obchodu, investic, logistiky a cestovního ruchu, takže lidé z ní budou mít velký užitek,“ uvedl.

Velvyslanec Wang poblahopřál k dokončení třetího silničního okruhu a ocenil velké rozvojové úspěchy Kambodže.

Řekl, že v roce 2023 si připomínáme 65. výročí diplomatických vztahů mezi Čínou a Kambodžou, a proto budou obě země pokračovat v prohlubování bilaterálních vazeb pro vzájemně výhodnou a oboustranně výhodnou spolupráci směřující k budování čínsko-kambodžského společenství se společnou budoucností v nové éře.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *