Huawei uzavřel dlouhodobou dohodu o křížové licenci patentů se společností Ericsson

Čínský technologický gigant Huawei oznámil dosažení dlouhodobé globální dohody o křížových licencích na patenty, která pokrývá patenty nezbytné pro širokou škálu standardů, jako jsou standardy 3GPP, ITU, IEEE a IETF pro mobilní technologie 3G, 4G a 5G, se společností Ericsson, oznámil páteční Shanghai Securities Journal.

Podle dohody mají obě strany přístup ke svým standardním patentovaným technologiím po celém světě.

Fan Zhiyong, vedoucí oddělení duševního vlastnictví společnosti Huawei, uvedl, že jako hlavní přispěvatelé standardních nezbytných patentů pro mobilní komunikaci si obě společnosti navzájem uvědomují hodnotu svého duševního vlastnictví a tato dohoda vytváří silnější patentové prostředí. Poukazuje to na závazek obou stran, že duševní vlastnictví by mělo být řádně respektováno a chráněno.

Během posledních 20 let je Huawei hlavním přispěvatelem k běžným ICT standardům včetně standardů pro mobilní, Wi-Fi a multimediální kódy. V roce 2022 se Huawei umístil na prvním místě žebříčku přihlašovatelů Evropského patentového úřadu v počtu podaných patentových přihlášek s 4505 přihláškami.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *