Hry FISU v Čcheng-tu předvádějí čínskou otevřenost a pohostinnost vůči světu, říká senegalská novinářka

Světové univerzitní hry FISU slouží jako příležitost ukázat světu otevřenost a pohostinnost Číny, řekla novinářka ze Senegalu v pondělním rozhovoru pro agenturu Xinhua.

Diacounda Sene, členka International Sports Press Association, která se v roce 2011 zabývala 26. univerziádou v čínském Šen-čenu (Shenzhen), řekla, že na ni udělala dojem proměna, ke které došlo od její poslední návštěvy země před 12 lety.

„Standard organizace her je zde úžasný,“ řekla Sene s odkazem na hlavní tiskové středisko.

Novinářka ocenila vyspělá zařízení a technologie a vynikající služby na akci, zejména směnárnu uvnitř mediálního centra, kterou v tiskovém středisku viděla jen zřídka.

„Místní zařízení a služby nám umožňují cítit se jako doma a nabízejí nejlepší pracovní podmínky,“ řekla.

„Lidé, které jsem v Číně potkala, se vždy snaží pomáhat a komunikovat v mém jazyce,“ řekla a ocenila otevřenost lidí v Číně a jejich ochotu přijmout svět a vřele přivítat všechny návštěvníky ze všech koutů zeměkoule.

Obrovská populace a disciplinovaná, pracovitá povaha čínského lidu přispěla k rychlému rozvoji země.

„Jednoduchá logika je, že 10 lidí pracujících společně pro společný cíl bude rozhodně silnější než úsilí dvou,“ řekla novinářka a poukázala na solidaritu lidí v Číně.

Sene, fascinovaná čínskou kulturou, projevila velký zájem o tradiční čínské kroje a čínské malířství a zejména o čínskou čajovou etiketu.

„Jednou jsem šla na sezení tradičního čínského čaje a opravdu jsem si to užila,“ řekla. „Není to jen chuť čaje, ale také charakteristický způsob, jakým byl podáván.“

Dychtivě také chtěla vidět pandy, jeden z rozkošných symbolů provincie S‘-čchuan (Sichuan) s hlavním městem Čcheng-tu (Chengdu).

„Pandy jsem osobně neviděla, takže se na to opravdu těším,“ řekla. „Lidé v mé zemi také milují zvířata.“

Jako dobrý přítel Senegalu a Afriky jako celku pomohla Čína vybudovat velké infrastrukturní projekty včetně železnic, které zlepšily živobytí afrických lidí, řekla Sene.

Hry FISU v Čcheng-tu demonstrují čínskou filozofii otevřenosti a sdílení a její upřímnou ochotu komunikovat se světem, řekla a vyjádřila důvěru, že takový duch otevřenosti a pohostinnosti přispěje ke globálnímu rozvoji.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *