Fórum ekologického zemědělství začíná v severočínském Ta-tchung na podporu rozvoje vysoce kvalitního zemědělství

Dne 19. srpna začalo v Ta-tchung (Datong) v severočínské provincii Šan-si (Shanxi) 10. mezinárodní fórum o ekologickém zemědělství China Datong Chehe.

Fórum s tématem „Ekologické zemědělství podporuje harmonický rozvoj venkova“ přilákalo přes 200 domácích i zahraničních známých odborníků, vědců a praktiků v oblasti ekologického zemědělství a revitalizace venkova.

V posledních letech si rozvoj zemědělství v Ta-tchungu jako základna dodávek vysoce kvalitních zemědělských produktů udržuje dobrý trend.

Okres Ling-čchiou (Lingqiu) patřící pod Ta-tchung se nachází v hlavní zóně růstu plodin a je významným producentem vysoce kvalitních obilovin v Číně.

Od roku 2013 se kraj okres Ling-čchiou rozhodl pro rozvoj ekologického zemědělství jako důležitou cestu k podpoře strukturální reformy na straně nabídky zemědělství a realizaci modernizace zemědělství a aktivně zkoumal integraci zemědělské výroby, života a ekologie.

V současné době má kraj vybudováno 2000 ha základen pro produkci biopotravin včetně 13 ekologických certifikačních základen, s certifikovanou plochou 667 ha. Celková výstupní hodnota ekologického zemědělství dosáhla 500 milionů jüanů (asi 1,5 miliardy Kč).

Na fóru byl okres Ling-čchiou oceněn jako „Rodné město ekologického zemědělství“ společně Světovou konferencí revitalizace venkova, Čínskou konferencí o ekologickém zemědělství a organizačním výborem Mezinárodního fóra pro ekologické zemědělství China Datong Chehe a byl zahájen ceremoniál globální komunikace značky. Pět okresů a okresů včetně okresu Ling-čchiou, okresu Jang (Yang) v provincii Ša-an-si (Shaanxi), okresu Wan-caj (Wanzai) v provincii Ťiang-si (Jiangxi), okresu Si-čchung (Xichong) v provincii S‘-čchuan (Sichuan) a okresu Sia-šan (Xiashan) ve městě Wej-fang (Weifang) v provincii Šan-tung (Shandong) podepsalo dohodu o družstvu na úrovni okresu ekologického zemědělství a vydalo společné prohlášení o spolupráci v oblasti ekologického zemědělství.

China Datong Chehe International Organic Agriculture Forum se koná devět po sobě jdoucích zasedání od roku 2014 a stalo se každoročním velkolepým setkáním a důležitou platformou pro výměnu špičkových teoretických a technických úspěchů v oblasti ekologického zemědělství.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *