Dvě mláďata pandy velké narozená v Malajsii se vracejí do Číny

Mláďata pandy velké Yi Yi a Sheng Yi se v úterý pozdě vrátili do Číny, čímž se jejich pobyt v Malajsii dosažením dospělosti uzavřel.

Náměstek ministra pro přírodní zdroje, životní prostředí a klimatickou změnu Huang Tiong Sii na krátké ceremonii, která se konala v Centru pro ochranu pand obrovských v Zoo Negara, řekl, že Yi Yi, kterému je nyní pět let, se měl vrátit v roce 2020, ale to bylo odloženo kvůli pandemii.

„Vzhledem k tomu, že Sheng Yi také loni v květnu dosáhl 24 měsíců věku, China Wildlife Conservation Association (CWCA) souhlasila s návrhem Malajsie poslat třetí mládě pandy velké zpět společně s Yi Yi,“ řekl.

Ocenil také důležitou roli, kterou pandy velké (včetně jejich rodičů) sehrály při upevňování užších vazeb mezi Čínou a Malajsií.

„Jména Yi Yi, což znamená přátelství, a Sheng Yi, což znamená mír a přátelství, byla vybrána pro dvě mláďata pandy velké, která se narodila milujícímu páru Xing Xing a Liang Liang, který dorazil do Malajsie 21. května 2014. Tato jména odrážejí význam přátelství a míru a symbolizují silné pouto mezi Malajsií a Čínou,“ vysvětlil.

Mláďata jsou druhým a třetím mládětem narozeným v Malajsii: Yi Yi se narodil 14. ledna 2018 a Sheng Yi se narodil 31. května 2021. První mládě narozené v Malajsii, Nuan Nuan, odcestovalo zpět do Číny v listopadu 2017.

Jejich rodiče Xing Xing a Liang Liang, kteří minulý týden oslavili 17. narozeniny, zatím zůstanou v Malajsii.

Zoo Negara v prohlášení uvedla, že mláďata zůstanou v jejich srdcích a myslích prostřednictvím dobrých vzpomínek a silných pout, která se vytvořila mezi zaměstnanci zoo, ošetřovateli a návštěvníky a rodinou pandy velké.

„Jejich hravé dovádění, jemný řev a roztomilá přítomnost se hladce vetkly do samotné struktury identity naší zoo. Od jejich prvních váhavých krůčků až po jejich zlomyslná dobrodružství byl každý okamžik svědectvím o čiré radosti a úžasu, které tyto pandy přinesly všem, kteří jim zkřížili cestu,“ stojí v prohlášení.

Chin Chet Mooi, dobrovolnice, která medvědům věnovala svůj čas a úsilí od doby, kdy Xing Xing a Liang Liang poprvé přijeli do Malajsie v roce 2014, řekla, že okamžik rozloučení je jednou z hořkosladkých vzpomínek, ale chápe, že je třeba, aby se vrátili domů.

„Jejich budoucnost je v Číně. Udělali jsme, co bylo v našich silách, abychom se o ně postarali. Vracejí se na čerstvý vzduch a sníh. Opravdu se těším, až uvidím fotky a videa, jak si v Číně hrají na sněhu,“ řekla a dodala, že doufá, že si bude moci udělat výlet do Číny za Yi Yi a Sheng Yi, protože předtím podnikla výlet za Nuan Nuan.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *