Čínští tech giganti usnadňují mobilní platby pro zahraniční turisty

Alipay a WeChat Pay, dvě hlavní čínské platební aplikace, nedávno umožnily zahraničním uživatelům propojit mezinárodní kreditní karty s jejich platformami, což je krok, který zahraničním cestovatelům v čínské bezhotovostní společnosti poskytne velké pohodlí.

Zahraniční cestující mohou pomocí několika jednoduchých kroků propojit své zahraniční karty včetně Visa a Mastercard s aplikací, což jim umožní používat chytré telefony k placení obchodníkům po celé Číně, od obchodů a restaurací po poskytovatele dopravy, říká Jin Yaoyao, manažer společnosti Mezinárodní produkty Alipay.

„Doufáme, že stále více zahraničních spotřebitelů bude moci použít mobilních plateb v Číně,“ řekl Jin.

Mobilní platby v Číně zaznamenaly skokový vývoj, protože mobilní aplikace se staly převládající platební metodou v zemi, což vyvolalo boom elektronického obchodování.

Dříve museli zahraniční turisté mít čínský bankovní účet a propojit ho s platformami digitálních plateb, aby mohli využívat mobilní platby, což představovalo nepříjemnosti pro ty, kteří navštěvovali Čínu za účelem krátkodobých výletů nebo služebních účelů.

Alipay a WeChat Pay, vlastněné společnostmi Ant Group a Tencent, také zavedly několik preferenčních zásad pro zlepšení platebních zkušeností pro mezinárodní turisty, jako je osvobození od transakčních poplatků u plateb pod 200 jüanů (asi 27,85 USD).

„Může být docela snadné propojit kreditní kartu Visa. Vyhnul jsem se nepříjemnému okamžiku, kdy jsem žádal své místní přátele o zaplacení a dával jim papírové peníze,“ řekl Louis, francouzský cestovatel ze severočínského magistrátu Tianjin.

Vzhledem k tomu, že Čína letos pořádá různé mezinárodní akce, jako jsou Světové univerzitní hry FISU v Čcheng-tu (Chengdu) a Asijské hry v Hangzhou, očekává se, že počet příchozích návštěvníků poroste.

Umožnění mezinárodním cestujícím snadnější přístup k mobilním platebním sítím může zlepšit jejich zkušenosti v Číně pro obchodní a cestovní účely a vytvořit příznivější vnější prostředí pro ekonomickou otevřenost a vysoce kvalitní mezinárodní oběh, řekl Zeng Gang, ředitel Šanghajského institutu pro finance a rozvoj.

Čínský trh mobilních plateb je jedním z nejpokročilejších na světě. Bezhotovostní platby zpracovávané čínskými bankami pokračovaly v roce 2022 ve stabilní expanzi, přičemž elektronické platby si udržely tempo růstu, uvádí zpráva Čínské lidové banky.

Bezhotovostní platby prostřednictvím bankovních karet, elektronických platebních prostředků, obchodních dokladů, kreditních převodů a dalších vypořádání dosáhly v loňském roce 4 805,77 bilionu jüanů (asi 14 661 bilionů Kč), což představuje meziroční nárůst o 8,84 procenta, podle zprávy centrální banky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *