Čínský ministr obrany vyzývá k posílení spolupráce mezi Čínou a Afrikou s cílem zajistit globální bezpečnost

Čínský státní rada a ministr národní obrany Li Shangfu v úterý vyzval Čínu a Afriku ke společnému úsilí o posílení spolupráce a zajištění globální bezpečnosti.

Ve svém klíčovém projevu na plenárním zasedání třetího čínsko-afrického mírového a bezpečnostního fóra v Pekingu Li poznamenal, že lidstvo čelí bezprecedentním výzvám, protože globální rozvoj vstupuje do nové fáze nestability a transformace.

Řekl, že Čína je ochotna spojit se s Afrikou, aby se vypořádala s bezpečnostními výzvami a zajistila mezinárodní spravedlnost a vnesla tak do světa více jistoty a stability.

Čína a Afrika by měly zintenzivnit strategickou komunikaci a pragmatickou spolupráci a zvýšit kvalitu a efektivitu své bezpečnostní spolupráce, a tím více přispívat k udržení regionální a globální bezpečnosti, řekl Li.

Fóra se zúčastnilo více než 100 vysokých představitelů Africké unie (AU) a téměř 50 afrických zemí. Na zasedání přednesli projevy na taková témata, jako je mír a bezpečnost, námořní bezpečnost a protiteroristická situace v Africe.

Zástupci vyjádřili vděčnost Číně za její silnou podporu v oblasti míru a stability a uvedli, že se těší na posílení vzájemně výhodné spolupráce s Čínou a budou usilovat o vytvoření lepší budoucnosti pro Afričany a Číňany.

V úterý se Li setkal s představiteli obrany Senegalu, Komor, Konžské republiky, Kamerunu, Ghany, Zambie, Jižního Súdánu, Gambie, Mauretánie, Ugandy a dalších zemí, jakož i komisařem pro politické záležitosti, mír a bezpečnost komise AU.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *