Čínské společnosti vyrábějící lithiové baterie urychlují rozšiřování své globální stopy

Tucet čínských společností vyrábějících lithiové baterie oznámilo své plány na investice v Evropě a jihovýchodní Asii od druhého čtvrtletí, aby uspokojily globální poptávku po elektrických vozidlech a skladování energie, uvedl Shanghai Securities News provozovaný společností Xinhua.

Společnost Chengxin Lithium 31. července oznámila, že plánuje získat ne více než 2,3 miliardy jüanů (asi 6,98 miliardy Kč) vydáním globálního depozitního certifikátu (GDR) na rozvoj projektu na zpracování 60 000 tun lithia v Indonésii a dalších podobných projektů.

Stejně tak společnost EVE Energy Co., Ltd. 8. června uvedla, že investuje maximálně 9,97 miliardy jüanů (asi 30,27 miliardy Kč) do vybudování výrobní základny v Debrecenu v Maďarsku na výrobu lithium-iontových baterií pro osobní automobily.

Čínské společnosti také rozšiřují svou globální obchodní přítomnost spoluprací se zámořskými upstream podniky. 28. července společnost Beijing Easpring Material Technology Co., Ltd. podepsala dohodu o spolupráci s Finnish Minerals Group a její 100% dceřinou společností Finnish Battery Chemicals Oy o založení společného podniku ve Finsku. Podle dohody bude společný podnik zodpovědný za výstavbu a provoz první fáze evropské výrobní základny nových materiálů Easpring.

V současné době se nové energetické produkty reprezentované lithiovými bateriemi, solárními články a elektrickými osobními vozidly staly novým motorem, který pohání růst čínského exportu. Kombinovaný export tří typů výrobků v prvním pololetí meziročně vzrostl o 61,6 procenta, což vedlo k celkovému růstu exportu o 1,8 procentního bodu, ukazují údaje Generální správy cel.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *