Čínská online platforma získává popularitu u kubánských uživatelů

Daniel Lasso, který provozuje tiskárnu v havanské čtvrti El Vedado, hodně těží z Nihao53, čínské online platformy pro velkoobchod, která je u kubánských uživatelů stále oblíbenější.

S bakalářským titulem v oboru práva na univerzitě v Havaně si Lasso před pěti lety otevřel rodinný podnik. Šestatřicetiletý muž pravidelně získává produkty prostřednictvím platformy včetně kelímků, skleniček, přívěsků na klíče a magnetů.

Agentuře Xinhua řekl, že přístup na čínský trh mu pomáhá udržet podnikání v chodu tím, že zajišťuje stabilní dodávky produktů.

„Zatím je to dobré,“ řekl. „Nakupujeme produkty, které nejsou dostupné na kubánském trhu. Pomáhá to rozšířit naše podnikání a zvýšit naše příjmy.“

Lassův spolupracovník Fidel Nunez řekl, že kvalita čínských výrobků je nepopiratelná.

„Pro naše podnikání to bylo velmi přínosné,“ řekl 39letý muž. „Naše spolupráce s Nihao53 vedla ke skokovému nárůstu kvality služeb, které poskytujeme našim klientům.“

Jinde ve městě těžil z platformy také Alejandro Rodriguez (25), který provozuje obchod s potravinami ve čtvrti Playa.

„Nyní na platformě nakupujeme hygienické potřeby. Potřebujeme také nakoupit rajčatové omáčky, těstoviny a mražené potraviny. Nihao53 nabízí flexibilní platební systém,“ řekl Rodriguez.

Digitální platforma Nihao53, která byla spuštěna na Kubě v listopadu 2011 a provozována čínskou skupinou Leke Holding Group, nabízí kubánským uživatelům různé suroviny, potraviny a hygienické potřeby. Nyní má téměř 2000 registrovaných místních uživatelů.

Mario Rios, ředitel obchodního rozvoje a obchodního oddělení Nihao53 na Kubě, řekl agentuře Xinhua, že platforma brzy poskytne nejmodernější nástroje pro malé podniky na ostrově.

„Očekáváme také, že budeme v budoucnu dovážet infrastrukturu obnovitelné energie,“ řekl. „Budeme nadále sázet na kubánský trh.“

Podle kubánského ministerstva hospodářství a plánování bylo od září 2021 v zemi schváleno k činnosti více než 8590 malých a středních podniků.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *