Čínská celní správa posiluje logistiku podél obchodního koridoru

Generální celní správa (GAC) v pátek oznámila, že zavede klíčová opatření k usnadnění přeshraniční logistiky podél nového mezinárodního pozemního a námořního obchodního koridoru.

Nově oznámená opatření zahrnují usnadnění celního odbavení pro intermodální dopravu podél koridoru, podporu rozšíření kapacity mezinárodní železniční dopravy a pomoc při lepším propojení koridoru s čínsko-evropským železničním expresem a řekou Jang-c‘-ťiang.

Během páteční tiskové konference řekl Wu Haiping, ředitel odboru generálního provozu GAC, že opatření jsou zaměřena na podporu hospodářského a obchodního růstu v regionech podél koridoru a posílení celní inspekce a karanténní spolupráce se zeměmi ASEAN.

„V zájmu podpory průmyslové spolupráce mezi Čínou a ASEAN zahrnují specifická opatření zaměřená na koridor také šestihodinové odbavení produktů podléhajících zkáze, jako je maso, ovoce a další čerstvé produkty,“ řekl Wu.

Celní úřad také posílí monitorování a analýzu dovozních a vývozních toků podél koridoru, sestaví obchodní index Čína-ASEAN a nabídne lepší poradenské služby pro technická opatření související s obchodem.

Nový mezinárodní pozemní a námořní obchodní koridor, který byl zahájen v roce 2017, je obchodní a logistická pasáž, kterou společně vybudovaly regiony na úrovni provincií v západní Číně a členové ASEAN.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *