Čína zavede demonstrační projekty zaměřené na zelené a nízkouhlíkové technologie

Čínská národní komise pro rozvoj a reformy (NDRC) v úterý uvedla, že Čína zavede řadu demonstračních projektů obsahujících pokročilé zelené a nízkouhlíkové technologie, které poskytnou silnou podporu při dosahování jejích cílů v oblasti uhlíku a neutrality.

Projekty se zaměří na několik klíčových sektorů včetně nefosilní energie, oblasti průmyslu a stavebnictví, nové a efektivní typy energetických sítí a skladování energie, stejně jako zachycování oxidu uhličitého, podle oběžníku formulovaného NDRC a devíti dalšími odděleními.

Pro výše uvedené projekty bude posílena finanční podpora, jako jsou investice z centrálního rozpočtu, stejně jako podpora finanční a daňové politiky, uvedl oběžník.

Do roku 2025 bude transformována a uplatňována řada pokrokových ekologických a nízkouhlíkových technologických výdobytků, zatímco podpůrné politiky, obchodní modely a regulační mechanismy vedoucí k podpoře a aplikaci technologií budou postupně zdokonalovány.

Do roku 2030 bude mezinárodní konkurenční výhoda zelených a nízkouhlíkových technologií a průmyslových odvětví dále posílena, uvádí dokument.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *